15 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İkisi de kupayı istiyor
19 Nisan 2011 Salı 10:11

İkisi de kupayı istiyor

Gözler, çarşamba akşamı oynanacak kupa finaline çevrildi

Beyzade ÜNALMIŞ

 

KKTCELL liglerinin tamamlanmasının ardından gözler ÇARŞAMBA akşamı oynanacak kupa finaline çevrildi. Finalde karşılaşacak olan Başkent ekibi Çetinkaya takımı ile Batı bölgesinin flash ekibi Lefke artık maç saatini bekliyor. Konu ile ilgili gazetemiz spor servisine demeç veren iki takımın başarılı Teknik Direktörlerinin hedefi kupayı kazanmak.

 

MEHMET SOLKANAT: KUPAYA HASRETİZ

 

Lefke Teknik Direktörü Mehmet Solkanat yaptığı açıklamada 1972 yılından beri Kupaya hasret olduklarını ve 39 yıllık hasreti sonlandırmak istediklerini, ve Kupayı kaldırmak için önlerinde tek bir maçın kaldığını sözlerine ekledi. Çetinkaya camiasının çok büyük bir camia olduğunu hem kendisinin hemde Lefke camiasının Çetinkaya camiasına saygı duyduklarını anımsatan Solkanat, Çetinkaya takımı için önemli olan Federasyon kupasının kendilerinin kazanması halinde onlar için de büyük bir onur olacağını ve Urcan Vangöl adı altındaki kupayı Çarşamba akşamı Lefke ye götürmek istediklerini söyledi.

 

SALI GÜNÜ GİRNE’DE KAMP: Çetinkaya maçı öncesi Salı günü Girne’de kampa gireceklerini söyleyen Mehmet Solkanat, Fırat haricinde eksik oyuncularının olmadığını ve tam kadro çıkacaklarını hatırlatırken yetenekli oyuncularının ön plana çıkması halinde maçın kaderinin de değişebileceğini ve son iki haftada dinlendirdiği oyuncularından Çetinkaya maçında çok şey beklediğini vurguladı. Lefke tarafatarının Çetinkaya maçına çok önem verdiğini son olarak sözlerine ekleyen başarılı çalıştırıcı Lefke taraftarının Çarşamba akşamı maça ayrı bir hava getireceğini vurguladı.


 

VEHBİ ÖZEREM: VEFA BORCUMUZ VAR

 

Çetinkaya cephesi açısından bir hayli önemli olan Çarşamba akşamki maç için görüşlerini akataran Çetinkaya Teknik Direktörü Vehbi Özerem ise, Ligde zirveden koptuktan sonra kendilerine hedef olarak kupa finalini koyduklarını ve şuan itibariyle o hedefde olduklarını, finale çıktıktan sonra ise kendileri için çok önemli olan kupayı kazanmak istediklerini aktardı. En son 2005-2006 sezonunda final oynadıklarını aktaran Özerem Çetinkaya camiasında Federasyon Kupasının fazla olduğunu ancak rahmetli başkanlarının İsmi altında olan bu kupanın anlamının kendileri için çok önemli olduğunu bu bağlamda da kupayı müzeye götürerek vefa borcumuzu ödemek zorunda olduklarının altını çizdi.

 

MAÇ ÖNCESİ KAMP: Lefke maçı öncesi kampa gireceklerini söyleyen Vehbi Özerem Lefke maçının çok zor geçeceğini ve Lefke takımının gücünü bildiklerini ve gerektiği takdirde Lefke takımına karşı önlemler alacağını söyleyeyen Özerem Çetinkaya taraftarı ve camiası için çok önemli olan Kupa fianaline herkesi beklediklerini sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ