19 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İkinci ligde Batı derbisi
09 Nisan 2011 Cumartesi 12:24

İkinci ligde Batı derbisi

Baf, ezeli rakibi Binatlı'yı yenerek rövanşı almayı hedefliyor

Güzelyurt derbisinde Baf Ülkü Yurdu ile Binatlı, yarın Güzelyurt Zafer Stadı’nda karşı karşıya geliyor. Ligin ilk devresinde oynanan karşılaşmada rakibi karşısında 4-1 galip gelen Binatlı rövanşı da vermek istemezken, buna karşılık Baf Ülkü Yurdu bu kez rakibini yenerek hem play-out’un dışında kalmak hem de rövanşı almayı hedefliyor.

 

Maça Binatlı tam kadro çıkarken, Baf Ülkü Yurdu’nda Tanju, Talip ve kaleci Ufuk oynamayacak.

 

Derbi karşılaşması öncesi açıklamalarda bulunan her iki kulübün basın sözcüleri önce centilmenlik çerçevesinde bir maç geçmesini temenni ederken hedeflerinin ise galibiyet olduğunu açıkladılar. Ayrıca her iki kulüp yöneticileri ekonomik sorunlar nedeniyle ilerleyen günlerde kulüplerinin birleşmeleri için çaba göstereceklerini açıkladılar.

 

Berkal Cümbezli: “Öncelikli hedefimiz ligde kalmayı başarmaktır”

 

Baf Ülkü Yurdu Basın Sözcüsü Berkal Cümbezli yaptığı açıklamada öncelikle hedeflerinin ligde kalmak olduğunu belirterek derbi karşılaşmasında dostluğun kazanmasını diledi. Çok önemli bir maça çıkacaklarını ve hedeflerinin üç puan olduğunu ifade eden Cümbezli, Tanju ve Talip’in sakatlıklarından, kaleci Ufuk’un da cezalı olmasından dolayı bu karşılaşmada oynayamayacaklarını söyledi. Batı bölgesinde yaşanan ekonomik krizin kulüpleri olumsuz yönde etkilediğine dikkat çeken Cümbezli kendi şahsi görüşünün de iki kulübün birleşmesinden yana olduğunu, bunun için uğraşacağını ve konuyu Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar ile görüşeceğini belirtti.

 

Geçtiğimiz hafta oynanan karşılaşmada Yeni Boğaziçi camiasının Baf Ülkü Yurdu’na centilmence davranmalarından dolayı camiası adına teşekkür eden Cümbezli, hefeflerinin play-out’ın dışında kalmak olduğunu ve Binatlı maçına üç puan için sahaya çıkacaklarını açıkladı.

 

Ümit Bahşi: “Centilmenlik çerçevesinde temiz bir maç olması için çalışıyoruz”

 

Yıllardan beridir Baf Ülkü Yurdu ile tatlı bir rekabet içinde olduklarını ifade eden Binatlı Basın Sözcüsü Ümit Bahşi, kuruluşunun 70. Yıldönümünde bölgenin en köklü kulübü olan Baf Ülkü Yurdu ile Pazar günü Zafer Stadı’nda yapacakları derbi maçına tam kadro ile çıkacaklarını ve kesinlikle kazanmak amacında olduklarını söyledi.

 

Son maç olan Mehmetçik karşısına rahat çıkmak istediklerini belirten Bahşi, bölgedeki ekonomik nedenlerden dolayı tüm kulüpler gibi Binatlı’nın da kötü duruma düştüğünü, bu amaçla Polemityalı, Baflı, Ayannili, Piskopulu değil sadece Güzelyurtluyuz düşüncesi ile birleşmeden yana olduğunu vurguladı. Bahşi, mazileri başarıyla dolu iki güzide kulüp olan Binatlı ile Baf Ülkü Yurdu’nun birleşip büyük hedefler için ortak olmalı dedi.

 

Maç öncesi maçla ilgili bölgede çıkan asılsız haberlerden yönetim olarak rahatsızlık duyduklarını da dile getiren Bahşi centilmenlik çerçevesinde temiz bir maç olması için çalıştıklarını ve Binatlı taraftarını bu önemli maçta tribünde görmek istediklerini belirtti. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ