23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“İkide Bir” devam ediyor
16 Nisan 2011 Cumartesi 13:53

“İkide Bir” devam ediyor

Üçüncü çalışma atölyesi “Tipografi-İmge-Kavram” sona erdi

 Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ), Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi tarafından düzenlenen ‘İkide Bir’ atölye çalışmalarının üçüncü atölyesi “Tipografi-İmge-Kavram” sona erdi.

 

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, yürütülen çalışmada öğrenciler çeşitli kavramlar üzerinde odaklanıp, onları görselleştirdiler. Atölyeye katılan öğrenciler farklı üniversitelerin eğitmenleri ile tanışıp, onlarla çalışmanın heyecan verici olduğunu ve her zaman benzer etkinliklerin tekrarlanmasının kendileri için çok yararlı olacağını belirttiler. Atölye eğitmeni araştırma görevlisi Ekin Kılıç, iki günlük kısa bir zaman içinde yürüttüğü çalışmada Yakın Doğu’lu öğrencilerin etkileyici sonuçlar çıkarttıklarını ve onlarla çalışmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

 

Çevre Problemleri

 

İkide Bir’in dördüncü atölyesini, Hacettepe Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü öğretim görevlilerinden Elif Varol Ergen geçekleştirecek.

 

Atölyesinde “Çevre Problemleri” konulu grafitiler üzerinde çalışılacağını belirten Ergen konuyla ilgili şunları söyledi: “Sokak sanatı uygulamaları cadde, metro durakları ve trenlerin üzerinde ilk görülmeye  başladığından bu yana şehirli-sofistike imajlarla birleşerek kamuya açık alanlarda bir yaratıcılık yarışına dönüşmüş ve günümüz tasarımcıları için yeni bir üretim alanı ve esin kaynağı olmuştur. Stencil, graffiti, sticker art gibi türlerle anılan sokak sanatı, içinde tasarımın temel elemanlarını barındıran doğrudan ve en güçlü iletişim yöntemlerinden biridir. Bu bağlamda katılımcı öğrencilere bir tasarım ürünü olarak stencil ve sticker uygulamalarının ü

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ