16 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İki partinin takdiri
26 Nisan 2011 Salı 11:02

'İki partinin takdiri'

Eroğlu, referandumunun yıldönümünü değerlendirdi:

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, 24 Nisan Annan Planı Referandumu’nun üzerinden 7 yıl geçtiğini hatırlatarak, bu sürede herkesin Annan Planı’nın ne getirip ne götüreceğini iyice değerlendirdiğini düşündüğünü belirtti.

 

Cumhurbaşkanı Eroğlu İşverenler Sendikası’nı kabulü sırasında bir basın mensubunun 24 Nisan referandumunun yıldönümü nedeniyle değerlendirme yapmasını istemesi üzerine, dün akşam iki siyasi partinin miting düzenleyeceğini anımsattı.

 

 

“Yorum yapmak istemiyorum”

 

“Annan Planı’na o zaman hayır diyen bir kişi olarak bu konuda fazla yorum yapmak istemiyorum” diyen Eroğlu, “Hayır derken kendimin ve o zaman parti başkanıydım partimin kendine göre düşünceleri yorumları vardı. Evet diyenlerin de kendine göre düşünceleri yorumları vardı” dedi.

 

 

“Güneyde hayır denmesi bile…”

 

O zaman referandum sonucunu halkın iradesi olarak gördüklerini ifade eden Eroğlu, Güneyin böyle bir anlaşmaya bile hayır demesinin Kıbrıs Türk halkının gerçekleri anlaması bakımından önemli olduğunu söyledi.

 

Eroğlu, Kıbrıs Türkü’nün uzlaşma istemediği Türkiye’nin anlaşmayı engellediği şeklindeki söylemlerde bulunanların da artık bu düşüncelerden kurtulup Kıbrıs Türkü’ne haksızlık ettiklerini görmeleri gerektiğini kaydetti.

 

 

“İki siyasi partinin takdiri”

 

7 yıl sonra yapılan bu kutlamanın iki siyasi partinin takdiri olduğunu da vurgulayan Eroğlu, kutlamanın her yıl yapılmadığına da dikkat çekerek, 7 yıl sonra yapılmasındaki nedenin de biraz düşünülmesi gerektiğini söyledi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ