19 Ekim 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İç savaş kanlı bitti
29 Nisan 2011 Cuma 12:56

İç savaş kanlı bitti

Ülkücü gruplar arasında uzun zamandır süren başkanlık meselesinde bıçaklar konuştu…

Rana SARRO

 

Girne’de Akpınar Pastanesi’nde ülkücü gruplar arasında meydana gelen bıçaklı kavga sonucunda KKTC Ülkü Ocakları Başkanı Abdülkadir Sarıbaş yaralandı.

 

Pastanede karşılaşan ve uzun zamandır başkanlık meselesi yüzünden aralarında bir iç çekişme olduğu öğrenilen 7 ve 3’er kişilik iki grubun karıştığı kavgada 8 kişi gözaltına alınırken, bir kişinin de arandığı bildirildi. Olayda yaralanan Başkan Abdülkadir Sarıbaş ise Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

 

Polis Basın Subaylığı’ndan alınan bilgiye göre, dün saat 20.30 sıralarında meydana gelen olayda Abdülkadir Sarıbaş, Hakkı Çalım, Fatih Balcı, Nihat Cançabuk, Yusuf Aydoğdu’dan oluşan bir grup ile diğer gruptan Fatih Arslan ve eski yönetimden Volkan Yüksel arasında Girne’de Akpınar Pastanesi’nde bir kavga çıktı. Kavga sırasında, Ülkü Ocakları eski Başkanı Fatih Arslan tasarrufunda bulundurduğu bıçakla, Yeni Başkan Abdülkadir Sarıbaş’ı başından, Nihat Cançabuk’u da bacağından yaraladı. Olayda, yeni yönetimde olan Hakkı Çalım, Fatih Balcı, Nihat Cançabuk, Yusuf Aydoğdu ile Fatih Arslan, Volkan Yüksel’in tutuklandığı öğrenilirken olaya adı karışan bir kişinin de arandığı bildirildi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ