11 Aralık 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İç çamaşırına bir kaşık koy!
16 Ağustos 2013 Cuma 08:45

"İç çamaşırına bir kaşık koy!"

Zorla evlendirilmek istenenlere ilginç öneri!

İngiltere hükümeti, havaalanlarındaki güvenlik görevlilerinden zorla evlendirilmek için yurtdışına götürüldüğünden şüphelenilen gençlerin tespit edilmesini istedi. Bu talebin ardından Karma Nirvana isimli sivil toplum kuruluşundan şaşırtan bir öneri geldi.

Karma Nirvana, ülkelerinden zorla çıkarılan gençlerden iç çamaşırlarının içine bir metal kaşık saklamalarını istedi.

16 yaşından büyük gençler, bu sayede metal dedektörüne takılacak ve ailelerinin yanından alınarak polis tarafından sorgu odasına götürülebilecek. Bu yöntem sayesinde ise polise başlarına gelenleri anlatabilecekler.

Karma Nirvana, Londra'da bulunan Heathrow, Liverpool ve Glasgow havaalanlarının yönetimleriyle işbirliği içinde çalışıyor. Yakında bu listeye Birmingham Havaalanı'nın da eklenmesi bekleniyor.

İngiltere'de özellikle yaz aylarında okulların tatile girdiği dönemlerde 16-17 yaşlarındaki gençler başka ülkelere götürülerek evlendiriliyor.

Genç yaştakilerin zorla evlendirilmesi, çocuk gelinler gibi konularla mücadele ve farkındalık yaratmak için çalışan Derby merkezli Karma Nirvana'ya her yıl 6 bin 500 civarında "zorla evlendirilme" şikayeti geliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ