20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Hükümetin icraatlarına hiç karışmadım”
19 Nisan 2011 Salı 15:01

“Hükümetin icraatlarına hiç karışmadım”

Eroğlu: “Cumhurbaşkanı olarak hiçbir partinin parçalanması, bölünmesi düşüncesinde olamam”

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Cumhurbaşkanı olarak hiçbir partinin parçalanması ya da bölünmesi düşüncesinde olamayacağı gibi, 35 yılını verdiği UBP’nin parçalanmasını değil, hep devamını düşündüğünü söyledi.


Eroğlu, hükümetin de başarılı olması için kendisine düşen görev ne ise onu yapmaya çalıştığını ve bugüne kadar hükümetin icraatlarına da hiç karışmadığını belirtti.


Cumhurbaşkanı Eroğlu, bugün bir kabulü sırasında gazetecilerin sorusu üzerine UBP’deki tartışmalarla ilgili olarak basında yer alan son haberlere değindi. Eroğlu, bazı gazetelerin kendisini de bu olay ve tartışmalara çekmeye çalışmasından duyduğu üzüntüye vurgu yaparak, “Bunlar UBP’yi bölmek için, nifak sokma amaçlı davranışlarıdır. Gülüp geçmek lazım” yorumunu yaptı.

 UBP’nin parçalanmasını değil...”

 

35 senesini UBP’ye ve partinin birlik ve bütünlüğüne verdiğini ifade eden Eroğlu, yine UBP’nin ve halkın desteğiyle bugün Cumhurbaşkanı olduğunu belirtti. Eroğlu, “Ben UBP’nin parçalanmasını değil, hep devamını düşündüm. Cumhurbaşkanı olarak da hiç bir partinin parçalanması, bölünmesi düşüncesinde olamayacağım gibi, UBP’nin de parçalanması ve bölünmesi düşüncesi içinde olamam” şeklinde konuştu.

 “Hükümetin icraatlarına hiç karışmadım”


Cumhurbaşkanı Eroğlu şöyle devam etti; “Bir hükümetin başarılı olması, Kıbrıs Türk halkının mutluluğu demektir. Bu hükümetin de başarılı olması için bana düşen görev ne ise onu yapmaya çalışırım, ama bugüne kadar hükümetin icraatlarına hiç karışmadım.”

 “Olayları gazetelerde öğrendim”


Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, UBP’de meydana gelen olayları da gazetelerden öğrendiğini şunları söyledi:


“Birisi geçmişte bir makam istediği ve alamadığı için, ‘can dostumken can düşmanımmış’ gibi davranmaya başlamıştır. Tabii ki o beyanatı veren arkadaş niçin o makamı alamadığını biliyor. Detayına girecek değilim. Yaptığı yorumlar da onu bağlar. Ne UBP’yi, ne hükümet edenleri, ne de beni bağlar.”

 “Hepsi benim kardeşim, evladım gibi”


Cumhurbaşkanı Eroğlu, açıklamasında şunları da ekledi; “UBP’nin bugün parlamentoda bulunan bütün milletvekilleri yıllardan beri tanıdığım insanlardır. Onlarla birlikte seçime girdik, iktidar olduk, hükümet kurduk. Dolayısıyla ben onlar arasında ayırım yapacak pozisyonunda değilim. Hepsi benim kardeşim, evladım gibi.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ