18 Ekim 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hükümete şok eleştiri
04 Mayıs 2011 Çarşamba 16:42

Hükümete şok eleştiri

Bıçaklı: “Yandaşlar için menfaat sağlamaya çalışıyorlar”

Türk - Sen Genel Başkanı Arslan Bıçaklı, hükümetin, kamuda 60 olan emeklilik yaşını 65’e çıkartma girişiminin altında yatan düşüncenin “yandaşlarına daha çok menfaat sağlamaya yönelik” olduğunu ileri sürdü. Bıçaklı yaptığı yazılı açıklamada, “Hükümeti, bu partizanca tutum ve davranışından derhal vazgeçmeye ve tüm toplumu kucaklamaya ve ülkede bozulan sosyal huzurun tesisi için adım atmaya davet ederiz” dedi.
 

 

“Hükümet büyük bir tezat içinde”

 


Hükümetin, bir yandan kamuda 60 olan emeklilik yaşını 65’e çıkarırken, diğer yandan Kamu Hizmeti Komisyonu üyelerinin görev süresini aşağıya çekmek istediğini kaydeden Bıçaklı, şöyle dedi:


“Hatırlanacağı gibi yakın geçmişte Sayıştay’ın emeklilik yaşı 65 iken, sırf o dönemin Sayıştay başkanının görevine son vermek için, yasal değişiklik yaparak 65 olan emeklilik yaşı 60’a indirilmişti. Şu anda yapılmak istenen de, aynı düşüncenin ve senaryonun bir tekrarıdır. Görüleceği gibi hükümet büyük bir tezat içerisindedir.”


Bıçaklı, “ülkede ekonomik kriz olduğunu iddia eden hükümetin müşavir ordusunun kamu maliyesine ne kadar ek külfet yüklediğinin de ortada olduğunu” da kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ