22 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hükümete 10 Mayısa kadar süre!
05 Mayıs 2011 Perşembe 11:41

Hükümet'e 10 Mayıs'a kadar süre!

Alacaklarını bir türlü alamayan Çiftçiler Birliği, hükümete son kez süre tanıdı...

Adem KAVAZ

 

 

Hükümetten alacaklarını bir türlü alamayan çiftçiler dün birlik binasında toplantı gerçekleştirdiler ve gündem konuları olan eylemi masaya yatırdılar. Toplantı sonrasında Haberdar’a açıklamalarda bulunan Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği Başkanı Ali Can Kabakçı, hükümetten 10 Mayıs’a kadar geçmiş mazot desteği, doğrudan gelir desteği ve sano primlerinin ödenmesini talep ettiklerini açıkladılar. Kabakçı, taleplerinin karşılanmaması durumunda da 11 Mayıs’ta sokağa dökülerek eylem yapacaklarını vurguladı.

 

 

Kabakçı: Eylem masaya yatırıldı

 

Çiftçiler Birliği, Başbakan İrsen Küçük’le önceki gün gerçekleştirdikleri görüşme olumsuz geçmesi üzerine ani kararla toplantı kararı almışlardı. Tek gündemi olan eylemin masaya yatırıldığı toplantıda çiftçiler, geriye dönüklerinin ödenmesi için hükümete son kez süre verdiklerini açıkladılar. Hükümetin verilen süreyi dikkati kullanmaları hakkında hükümete uyarıda bulunan Başkan Kabakçı, “Eğer 10 Mayıs’a kadar taleplerimiz karşılanmaz ise 11 Mayıs’ta sokağa dökülerek eylem yapacağız” dedi.

 

 

Geriye dönük ödemeler dışındaki talepler

 

Geriye dönüklerinin ödenmesi dışında, 2011 yılına ait Doğrudan Gelir Desteği’ni ve 2011 tahıl-ürün fiyatlarının 20 Mayıs tarihine kadar Tarım Bakanlığı ile müzakere edilip netleşmesi için taleplerinin de olduğunu dile getiren Başkan Kabakçı açıklamalarını şöyle tamamladı:

 

 

“Sel zararlarının akıbetini istiyoruz”

 

“Yukarıda bahsettiğim taleplerin dışında 20 Mayıs’a kadar çiftçiye vergisiz mazot fiyatının belirlenmesini de istiyoruz. Bu arada geçen yıl oluşan sel zararlarının da ki 130 dilekçeyi Tarım Bakanlığı’na verdik, bunların akıbetini de talep ediyoruz.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ