18 Ekim 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hintkenevirine 3 gün daha
11 Mayıs 2011 Çarşamba 13:13

Hintkenevirine 3 gün daha

Üç zanlıdan ikisi serbest bırakılırken, biri üç gün daha tutuklu kalacak

 

 

Gazimağusa Polisi Narkotik ekiplerinin bir ihbar üzerine yaptıkları baskında tutuklanan üç zanlıdan ikisi, soruşturma sonucu konuyla ilgilerinin olmadığı gerekçesiyle serbest bırakıldı.

 

Gazimağusa’daki Derinya bölgesinde eski Meysa Fabrikası olarak bilinen yıkık binanın yan tarafında kanunsuz uyuşturucu madde Hintkeneviri ziraati ve tasarrufda bulundurma suçuyla ilgilli 3 zanlı polis baskınıyla tutuklanmıştı. Kanunsuz uyuşturucu madde Hint keneviri ziraati ve tasarrufu suçundan ilk kez 5 Mayıs 2011 tarihinde yargı önüne çıkarılan 3 zanlı, 1’er günlük tutukluluk kararının ardından 6 Mayıs 2011 tarihinde yeniden yargıç huzuruna getirilmiş ve tahkikatın tamamlanamaması nedeniyle tutuklulukları 4’er gün uzatılmıştı. Bu süre içerisinde Gazimağusa Narkotik Şube ekiplerince yapılan soruşturmada zanlılardan ikisinin olayla bir ilgilisi olmadığı anlaşılınca serbest bırakıldılar. Tutukluluk süresinin dolmasının ardından zanlı İlhami Demir ise dün yeniden yargı önüne çıkarıldı.

 

3 gün daha tutuklu kalacak

 

Tahkikat memuru yeminli şahadetnamesinde konuyla ilgi olarak görgü tanıklarının bulunduğunu ve zanlının serbest kalması halinde gördü tanığına müdahale etmesi olanağının olduğunu belirterek, zanlı İlhami Demir alehinde 8 gün daha tutukluluk isteminde bulundu. Gereken ifadelerin alınması için daha az bir sürenin yeterli olacağına karar veren Gazimağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Banu Soyer zanlı alehinde 3 gün daha tutukluluk emri verdi. Zanlı hakkındaki soruşturma hala devam ediyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ