18 Ekim 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hintkeneviri bahçesi
06 Mayıs 2011 Cuma 11:00

Hintkeneviri bahçesi

Operasyonda gözaltına alınan zanlılar hakkında birer gün tutukluluk emri

Abbas ELMAS

 

Gazimağusa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme ekiplerinin düzenlediği operasyon sonucunda hintkeneviri yetiştirdikleri tespit edilen 3 kişi tutuklanarak yargı huzuruna çıkarıldı.

 

Kanunsuz uyuşturucu madde ve Hintkeneviri bitkisi ziraati suçlamasıyla dün yargı huzuruna çıkarılan zanlılar İlhami Demir, Mustafa Tutuk ve Adem Bozkurt hakkında soruşturma maksatlı 1’er gün tutukluluk emri alındı.Mahkemede olayla ilgili bulguları aktaran polis memuru, 04 Mayıs 2011 tarihinde, saat 19.15 raddelerinde Gazimağusa Derinya bölgesinde eski Meysa Fabrikası olarak bilinen yıkık binanın yan kısmında, PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerince bir ihbar sonucu düzenlenen operasyonda, İlhami Demir, Mustafa Tutuk ve Adem Bozkurt 'un yaklaşık 5 cm boylarındaki 4 kök uyuşturucu madde türü Hintkeneviri bitkileri yetiştirmekte oldukları tespit edilerek gözaltına alındıklarını söyledi.

 

 

Pusu kurularak yakalandılar

 

Polis memuru, saat 19.15 sularında İlhami Demir ve Mustafa Tutuk’un bahse konu olan bitkilerin bakımını yapmak için gittikleri sırada polisin kurduğu pusuyla yakalanmalarıyla ve yapılan sorgu sonucu Adem Bozkurt’un da olayla ilgili bağlantısının ortaya çıkmasıyla gözaltına alındığını kaydetti.Polis memuru Özgür Biçenleroğlu, tahkikatın yeni başladığını belirterek yürütülen soruşturmanın selameti açısından zanlıların 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

 

 

Bugün yeniden

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Banu Soyer'in zanlılara söylemek istediğiniz bir şey var mı? sorusunun üstüne Adem Bozkurt, olayla ilgili hiç bir bağlantısının olmadığını 15 gündür işten ayrıldığı için Mustafa Tutuk’un yanına amelelik yaptığını savundu. Zanlı İlhami Demir ve Adem Bozkurt’un avukatları Salih Can Doratlı'nın itirazı üzerine Yargıç Banu Soyer 1'er gün süreyle tutuklu kalmalarını emretti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ