19 Ekim 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Her yerde Bonzai!
06 Mayıs 2011 Cuma 11:00

Her yerde Bonzai!

Ele geçirilen Bonzai türü uyuşturucu madde ile ilgili 3 kişi tutuklandı

Abbas ELMAS

 

Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı CÖŞ ekiplerinin dün sabaha karşı Mağusa’da bir eve düzenledikleri operasyonda 9 adet Bonzai türü uyuşturucu madde ele geçirdi ve olayla bağlantılı Gülsüm Bekmezci, Şahin Suyolcu ve Malik Toran isimli şahısları tutukladı.

 

Mahkemede olayla ilgili bulguları aktaran polis memuru, 5 Mayıs 2011 tarihinde, 1.45- 2.10 saatleri arasında, Gazimağusa Polis müdürlüğüne bağlı CÖŞ ekibi tarafından, Gazimağusa'da sakin Gülsüm Bekmezci ve erkek arkadaşı Şahin Suyolcu'nun birlikte yaşadıkları bir apartman dairesinde yapılan aramada, oturma odasında masa üzerinde 1 paket açık vaziyette Bonzai maddesi, yatak odasında bulunan komedinde 8 paket Bonzai maddesi, yine yatak odasında bulunan eşofmanın cebinde ve mutfak bölümündeki bulaşık teknesinin altında uyuşturucu madde içiminde kullanıldığına inanılan 2 adet metal çubuk bulunup emare olarak alındığını söyledi.

 

 

Misafirin çekmecesinden de 1 gram çıktı

 

Ayni tarihte Malik Toran’ın evinde de yapılan aramada yatak odasındaki komodinin çekmecesinde sarı yeşil kırmızı renkli biblo içerisinde yaklaşık 1 gram ağrılığında İlaç Eczacılık ve Zehirler Yasasınca yasaklanmış Bonzai maddesi ele geçirildiğini belirten polis, Malik Toran’ın Gülsüm Bekmezci ve Şahin Suyolcu’nun evlerinde misafir olarak kaldığını kaydetti.

 

Ozanlı’lar hakkındaki soruşturmanın yeni başladığına değinen polis, olayla ilgili alınması gereken ifadelerin ve aranmakta olan bir şahsın daha olduğunu belirterek, soruşturmanın selameti açısından zanlıların 1 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

 

 

1 gün tutuklu kalacaklar

 

Duruşmada zanlı Malik Toran suçlamalara itiraz ederken, Gülsüm Bekmezci ''benim değil'' diyerek kendini savundu. Yargıç Banu Soyer ise zanlıların olayla bağlantılı olabileceğine bulgu yaparak zanlılar aleyhinde 1'er gün tutukluluk emri verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ