16 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Her sabah yorgun uyanıyorsanız…
12 Temmuz 2013 Cuma 10:04

Her sabah yorgun uyanıyorsanız…

Ne kadar dinlenseniz de güne yorgun başlıyorsanız dikkat etmeniz birkaç şey olabilir

Modernleşmenin, kent yaşamı sorunlarının ve iş hayatının belki de en olumsuz katkılarından biri, yorgunluk. Özellikle kadınlar üzerinde yorgunluk; depresyon, mutsuzluk ve dönemsel değişimlerin de etkileriyle artan bir hale gelebilir. Yorucu bir günün ardından akşam yatağımıza yatıp dinlenmemize rağmen sabah daha kötü uyanıyorsak bazı şeyleri değiştirme vaktinin geldiğini anlamalıyız.   Öncelikle yaşam hızımızı düşürerek stresten ve bizi sinirlendirip gerebilecek birçok şeyden uzak kalmalıyız.

 

Eğer çalışıyorsak, çalıştığımız ortamı gözden geçirip yeni düzenlemeler getirebiliriz ve bizi rahatlatacak çalışma ortamı yaratabiliriz. Stresli bir iş hayatı ve yıpratıcı bir ilişkiye sahipsek yeni planlar yapma vakti gelmiş demektir. İlişkimizi ve iş yaşamımızı gözden geçirmeli ve yeniden düzenlemeliyiz.


İmkân buldukça sürekli yaşadığınız ortamdan küçük de olsa uzaklaşmayı deneyin. Size rahat gelecek başka yerlerde dinlenmeye özen gösterin. Uyumanıza rağmen günlerce süren yorgunluk belirtileriniz devam ediyorsa bu durumun nedenlerini göz ardı etmeyin. Bunlardan birkaçı; kansızlık, yavaş çalışan tiroid bezleriniz, idrar yolu enfeksiyonu, fazla kafein tüketimi, kalp hastalıkları ve uyurken nefesinizin durması yani uyku apnesi olabilir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ