20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hem spor hem ders
16 Nisan 2011 Cumartesi 11:26

Hem spor hem ders

Öğrenciler, hem spor yaptılar hem de doğamızı tanıma şansı buldular

Haspolat İlkokulu, dağcılık sporu etkinliği yapıldı. Haspolat İlkokulu, Dağcılık Spor Derneği işbirliğinde dağcılık sporu etkinliği düzenlerken, öğrenciler Beşparmak Dağları’ndaki yürüyüş parkurunda hem spor yaptılar hem de doğamızı tanıdılar

 

Sportif faaliyetlere büyük önem verilen Haspolat İlkokulu’nda, Dağcılık Spor Derneği işbirliğinde dağcılık sporu etkinliği düzenlendi. Dağcılık Spor Derneği Başkanı Mustafa Cemal’ın katkıları ile düzenlenen etkinliğin masrafları da Dağcılık Spor Derneği tarafından karşılandı.

 

Sabah saat 08:30’da okuldan ayrılan öğrenciler, Mustafa Cemal, öğretmenler Mustafa Öksüz, Mustafa Kırgız, Ruhsar Pehlivan Bolkan ve Soydan Sakallı eşliğinde Beşparmak Dağları’ndaki yürüyüş parkurunda hem spor yaptılar hem de doğamızı tanıdılar.

 

Andızlı Boğaz’dan başlayan yürüyüş yaklaşık 3 km sürerken, Girne Kayası seyir yerinde bir mola verildi. Bu esnada henüz doğan yapısı bozulmayan manzarayı seyreden öğrenciler, yanlarında getirdikleri yiyecek ve içecekleri yediler.

 

Bu noktada bulunan ve Dağcılık Spor Derneği tarafından hazırlanan panoda Mustafa Cemal tarafından bilgilendirilen öğrenciler daha sonra Ermeni Manastırı’na doğru yürüyüşün 2’nci Etabına başladılar.

 

Yol üzerinde bulunan kalıntılarda yer alan mozaikler öğrencilere anlatılırken, yürüyüş parkurunda bulunan kekik, adaçay, şinya, orkide, sandal ağaçları ve ladenler öğrencilere tanıtıldı.

 

Öğrenciler güzel, keyifli bir günün sonunda dağcılık sporunu tanımanın yanı sıra, henüz bozulmayan doğal güzellikleri de görme şansı yakaladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ