17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hedef İlk 5
27 Nisan 2011 Çarşamba 13:46

Hedef İlk 5

Güzelyurt Kurtuluş Lisesi, Türkiye’deki yarışlarda ilk 5’i hedefliyor

Güzelyurt Kurtuluş Lisesi şampiyonluğa doymuyor. Yıllarca özelde Güzelyurt, genelde ülke sporuna başarılı sporcular yetiştiren okullarımızın başında gelen Kurtuş Lisesi son yıllarda ekonomik çöküşle beraber Batı Bölgesi kulüplerdeki, düşüşe rağmen basketbol, atletizm ve futbolda başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor.

 

Atletizmde son yedi yıl içinde seri olarak şampiyonluklar kazanılan Güzelyurt Kurtuluş Lisesi Müdürü Veli Büyükağa ve okul antrenörü öğretmen Mehmet Şekerli yaptıkları açıklamalarda başarının sırrını koordinasyon, özveri, disiplin ve sevgi olarak açıkladılar.

 

 

Kurtuluş Lisesi Müdürü Veli Büyükağa şu açıklamalarda bulundu:

 

“Son yedi yıldır sürekli şekilde kazanılan şampiyonlukların sevincini yaşıyoruz. Başarı başta öğrencilerimizin ve velilerin çocuklarını spora teşvik etmelerinden kaynaklanıyor.

 

Tüm beden eğitimi öğretmenleri uyumlu ve göreve bağlılık bilincinde çalışıyorlar. Ayrıca okul aile birliği maddi ve manevi katkılarını her zaman başarıyı getiriyor. Öğrencilerimiz sporun yanısıra diğer sosyal, kültürel, faaliyetlerle ve çeşitli etkinliklerle de ilgileniyorlar. Şht. Turgut Ortaokulü müdür ve hocaları ile sürekli koordinasyon halindeyiz.”

 

 

Beden Eğitimi Öğretmeni Mehmet Şeherli ise şu açıklamalarda bulundu:

 

“Atletizmde sezonu kız ve erkeklerde şampiyon olarak tamamaladık. Ayrıca futbolda KKTC Şampiyonu olduk. Atletizmde son yedi yılda erkeklerde 6 şampiyonluk, kızlarda son üç yılda 3 şampiyonluk, futbolda beş yılda 3 şampiyonluk elde ettik.

 

Atletizm kız ve erkek takımlarımızla birlikte 30 Nisan’da Ankara’ya gideceğiz ve 3-4 Mayıs tarihlerinde orada düzenlenecek olan Türkiye Liseli Gençler Atletizm Finalleri’nde ülkemizi temsil edeceğiz. Hedefimiz ilk 5 takım içerisine girmek ve gönüllerin şampiyonu olmaktır.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ