18 Kasım 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hedef ‘Hospice’i devreye sokmak
05 Mayıs 2011 Perşembe 11:00

Hedef ‘Hospice’i devreye sokmak

Kanser Hastalıklarına Yardım Derneği, ileri safhadaki kanser hastalarına daha kaliteli hizmet verebilmek amacıyla ‘Hospice’ yapılması kararı aldı.

Kanser Hastalarına Yardım Derneği, ileri safhadaki kanser hastalarına, misafir edilerek daha kaliteli hizmet alabilmelerini sağlayacak “Hospice” (misafirhane) yapılması kararı aldı.
Hastalara ve hasta yakınlarına misafirhane hizmeti verecek olan Hospice’de, hastaların tıbbi tedavilerinin yapılması yanında, yemek, temizlik, çamaşır gibi diğer temel ihtiyaçları da karşılanacak.

Kocaismail: Hospice’i hizmete açmayı hedefliyoruz
Kanser Hastalarına Yardım Derneği Başkanı Raziye Kocaismail, dün düzenlediği basın toplantısında Hospice hakkında bilgi verdi.
Yeni dernek binalarına kavuşmalarının ardından yaptıkları ilk Yönetim Kurulu toplantısında, ileri safhadaki kanser hastaları için Hospice yapılması yönünde karar aldıklarını ve bu amaçla Çağlayan’daki yeni binaları yanındaki binaları kiraladıklarını anlatan Kocaimail, binanın tadilat ve donanımının tamamlanmasının ardından ay sonuna kadar Hospice’i hizmete açmayı hedeflediklerini kaydetti.

2 bin TL tasarruf
Hastaların gün ve saat mevhumu olmadan misafirhanede kalabileceklerine ifade eden Kocaismail, derneğin hemşire ve bakıcılarının hastalara hizmet vereceğini ifade etti. Kocaismail, bu sayede derneğin hemşire ve bakıcılarının KKTC genelindeki bu gibi hasta evlerine yaptıkları ziyaret nedeniyle haftada bin 5 yüz ve 2 bin TL arası olan akaryakıt harcamalarından tasarruf da sağlanacağını, hemşire ve bakıcıların Hospice’de hizmet vereceklerini belirtti.

“Ciddi kaynak sıkıntısı içersindeyiz”

Hospice’in tadilatı için ciddi bir kaynak sıkıntısı içinde olduklarına dikkat çeken Kocaismail, bu amaçla 8 Mayıs akşamı Londra’da bir konser düzenleneceğini, 20-21 ve 22 Mayıs akşamları da Tiyatro İstanbul’un “Özel Hayatlar” oyunun Girne ve Lefkoşa’da sahneleneceğini kaydetti.
Kocaismail, oyunun sahnelenmesi için yeterli sponsorları olmadığını da belirterek, bu konuda tüm duyarlı vatandaşlardan katkı beklediklerini söyledi.

Derya: Oyun geliri derneğe kalacak

Oyun hakkında bilgi veren dernek Halkla İlişkiler ve Organizasyon Sorumlusu Ayla Derya da, Cihan Ünal ve Hande Ataizi’nin sahne alacağı “Özel Hayatlar” oyunundan elde edilecek tüm gelirin derneğe kalacağını anlattı.

20-21 ve 22 Mayıs’ta sahnede olacak
20 Mayıs’ta Girne Amerikan Üniversitesi Specturum Salon’da, 21-22 Mayıs’ta da Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde sahnelenecek oyunun saat 21.00’de başlayacağını belirten Derya, biletlerin 30 TL’den 6 Mayıs’ta satışa çıkarılacağını söyledi.
Bilet almak isteyenlerin 0542 880 75 15, 0533 884 84 06, 228 98 07, 227 05 85 numaralı telefonlardan bilgi alabileceklerini söyleyen Derya, biletlerin oyun gecesi kapıdan da temin edilebileceğini kaydetti.

Pir: Hospice’in profesyonel hizmet verecek
Dernek Başhemşiresi Salih Pir de, Hospice’in açılmasıyla ileri evredeki kanser hastalarına daha kaliteli, profesyonel bir hizmet verileceğine dikkat çekti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ