22 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Haziran yorgunluğu çökecek
19 Nisan 2011 Salı 13:04

Haziran yorgunluğu çökecek

Türkiye'deki seçimden sonra süreç hızlandırılacak, baskılar artacak..

BM ve arabulucuların, 12 Haziran’da Türkiye’de yapılacak olan seçimlerin hemen sonrasında Kıbrıs sorunu müzakerelerindeki hızın ve baskıların önemli ölçüde artacağını bildirdikleri savunuldu.


Güney Kıbrıs’ta yayınlanan Fileleftheros gazetesi, “Haziran’dan Sonra Derinlerde - BM: Yoğunlaştırılmış Program, Değerlendirme, Çok Tafralı Konferans ve Bitiş Tarihi” başlıklı haberinde, BM’deki konuya ilişkin kişilerin, Kıbrıs sorununa müdahil olanlara ve diğer unsurlara; zamanın sınırsız olmadığını da belirttiğini yazdı.


 

Ban yoğunlaştırmöa isteyecek”


Gazete, BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon’un, Haziran ayındaki üçlü görüşmede, Cumhurbaşkanı Eroğlu ve Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas’tan, görüşmeleri yoğunlaştırmasını ve bütünlüklü değerlendirme için en kısa zamanda yeni bir görüşmenin yapılmasını isteyeceğini belirtti.


 

Haziran’dan sonra


BM’nin; Haziran ayından sonra müzakerelerin yapılacağı zaman çerçevesini açıklayacağını aktaran gazete, Ban ve yakın çalışma arkadaşları tarafından daha sonra sonuçlara ilişkin bütünlüklü bir değerlendirmenin yapılacağını yazdı.


Habere göre, bir sonraki adım ise, çok taraflı konferansın toplanması olacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ