20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hayran kaldılar
24 Nisan 2011 Pazar 15:13

Hayran kaldılar

LAÜ öğrencileri: “KKTCELL’in teknolojisine hayran kaldık”

Lefke Avrupa Üniversitesi Mühendislik Kulübü öğrencileri, bölüm başkanları ile birlikte Kuzey Kıbrıs Turkcell'i ziyaret etti. Uygulama alanlarını ve son teknoloji çağdaş iletişim sistemlerini yerinde gözlemledi. Öğrenciler ve eğitimcileri, yerinde eğitim ve gözlem içeren bu geziden son derece etkilenerek ayrıldı…Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ), Mühendislik ve IEEE Kulübü, yerinde eğitim ve gözlem çalışmaları kapsamında Kuzey Kıbrıs Turkcell merkezini ziyaret etti.


Öğrenciler ve eğitimciler, “Hücre Planlama ve Operasyon”, “Transport Network”, “Temel Şebeke”, “Ücretlendirme Sistemi (Post Paid, Pre Paid)”, “Şebeke Kontrol ve Destek Merkezi” konularında Kuzey Kıbrıs Turkcell uzmanlarından bilgi aldı.

 

 

Öğrencileri bilgilendirdiler”


Servis Geliştirme Operasyon uzmanı Veleddin Dalkılınç, Radyo Şebeke Planlama ve Optimizasyon birim yöneticisi Yankı Çobanoğlu, Şebeke Kontrol ve Destek Merkezi birim yöneticisi Mustafa Özerdem, Temel Şebeke ve Anlık Ücretlendirme Sistemi uzmanı Sercan Gündeş ile Transport Network Altyapısı Birim Yöneticisi Murat Yenilmez, öğrencileri bilgilendirdi.

 


İşte LAÜ’nün aktardıklarıElektrik Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Ebrahim Ali Soujeri

 

"Hayat, gittikçe elektronikleşiyor. Artık elektronik verilere bağımlı bir yaşantımız var. Bizler de öğrencilerimizi en güncel bilgilerle donatmaya çalışıyoruz. Kuzey Kıbrıs Turkcell güçlü bir operatör olarak önemli hizmetler sunmaktadır. Öğrencilerimizin KKTCELL gibi iletişim alanında son teknolojiyi kullanan bir firmayı ziyaret etmeleri çok faydalarına olduğunu düşünüyorum. Teknik ziyaretler bizim bölümümüzün bünyesinde önemli bir yere sahiptir. Burada aktarılan bilgiler teoride öğrenmiş oldukları konuları tamamlıyor."

 

 

Hilal Güney, öğrenci


"LAÜ olarak, okulda aldığımız teorik dersleri pratiğe çevirmek amaçlı böyle bir geziye karar verdik. Uygulama alanlarını öğrendik, hangi frekansları kullanarak nasıl bağlantılar yapıldığını öğrendik. Yurt dışı aramalarında ücretlendirmelerin nasıl yapıldığı hakkında bilgiler aldık. Teşekkürler Kuzey Kıbrıs Turkcell"

 

 

Burak Karip, öğrenci

 

"Sistemler hakkında detaylı bilgilere sahip olduk, Kuzey Kıbrıs Turkcell'in sürekli daha iyi hizmet vermeye çaba gösterdiğini gördük. KKTCELL’in yeni geliştirilen sistemi sayesinde fiber optik kabloların zarar görmesi halinde dahi, Türkiye ve dünya ile bağlantılar kopmuyor, bunu öğrendik. Çok önemli bir hizmeti adaya sunan Kuzey Kıbrıs Turkcell'in bu üstünlüğünden, hem etkilendik, hem de öğrenerek bu ziyaretimizi tamamladık."

 

 

Ezgi Nurdan Meydan, öğrencisi

 

"Şu an 2. Sınıf öğrencisiyim ve power-communiction seçme konusunda düşünme aşamasındayım. Bu yüzden IEEE kulübünün yapmış olduğu bu geziye katıldım. Burada gördüğüm teknoloji altyapısı, sistemler, kodlar fazlası ile ilgili çekti. Ayrıca sunum yapan uzmanlardan duyduğum, anlamını bilmediğim onlarca sözcük bende ayrı bir merak ve araştırma isteği uyandırdı. Bu araştırma gezisi, yeni sorularıma yanıtlar bulma fırsatı verdi, ileriye yönelik yapacağım seçimlerde eğitimime önemli bir katkı sağlayacak."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ