23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Hayatın durduğu nokta”
07 Mayıs 2011 Cumartesi 16:19

“Hayatın durduğu nokta”

Hava-Sen Başkanı, işsiz kalan KTHY çalışanlarının durumunu anlattı

Kıbrıs Türk Hava Yolları Çalışanları Sendikası (Hava-Sen) Başkanı Buran Atakan, işsiz kalan KTHY çalışanlarının 199 gündür, işsizlik parası dahi ödenmeden sokakta olduğunu ve sefalete sürüklendiğini belirterek, “Sözün bittiği, hayatın durduğu noktaya geldik. Çalışanlarımız ve aileleriyle ilgili ciddi endişe duymaktayız. Artık bu kıyma son vermenizin zamanı gelmiştir” dedi.“Hasipoğlu’nu anlamak mümkün değil”

 

Atakan, UBP Genel Sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu’nun açıklamalarını anlamanın mümkün olmadığını belirterek, Başbakan İrsen Küçük’ün dünkü Meclis toplantısında, KTHY çalışanları konusunda muhalefet partilerinin katkılarına teşekkür etmesinin, Hasipoğlu’na en güzel cevap olduğunu savundu.

 “Meclis oturumlarını izliyoruz”

 

Uzun zamandır meclis oturumlarını izlediklerini hatırlatan Atakan, muhalefetin KTHY konusunda hükümetin atacağı adımlara destek olacağını söylemesinin sıkıntının boyutunu ne kadar iyi algıladıklarını gösterdiğini; Başbakan’ın da birkaç gün içinde çalışmaları tamamlayarak parti başkanlarına bilgi vereceğini söylediğini ifade etti. Hava-Sen Başkanı Atakan, şunları ifade etti:

 “Pazartesi yine mecliste olacağız”

 

“Biz çalışanlar Pazartesi yine mecliste olacağız ve çalışmalarını bir-iki gün içinde tamamlayacağını söyleyen Başbakandan, bizlere ve parti başkanlarına açıklama yapmasını bekleyeceğiz.”“Ciddi endişe duyuyoruz”

“Çalışanlar olarak sözün bittiği, hayatın durduğu noktaya geldik. Çalışanlarımız ve aileleriyle ilgili ciddi endişe duymaktayız. Artık bu kıyıma son vermenizin zamanı gelmiştir. Eğer, içinizde biraz insan sevgisi varsa, bu yaşananlara daha fazla seyirci kalamazsınız.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ