23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hayallerini resmettiler!
17 Nisan 2011 Pazar 11:47

Hayallerini resmettiler!

Minik eller, 19. Çocuk Festivali'nde resimleriyle yarıştı

Gazimağusa Belediyesi tarafından 19’uncusunu düzenlenen çocuk festivali dün düzenlenen resim çizme yarışmasıyla devam etti...

 

19’uncu çocuk festivali çerçevesinde dün düzenlenen resim çizme yarışması için, 800 çocuk Çanakkale Ortaokulu ve Şht.Hüseyin Akil İlkokulu’nda hünerlerini resim kağıtlarına döktü. Türksal İnce başkanlığındaki jürinin dereceye girenleri belirleyeceği yarışmada çocuklar, aile sevgisi, çocuk bayramı ve ülkemizdeki trafiğin olumlu ve olumsuz yanları konularını işlediler.

 

Kayalp: “Çocukların yeteneklerine katkıya devam”

 

Etkinlik çerçevesinde konuşma yapan Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp, festivalin tartışmasız olarak Kıbrıs’ta düzenlenen en büyük çocuk festivali olduğunu iddia ederek, festivalin çocukların yeteneklerine katkı koymaya devam ettiğine vurgu yaptı. Etkinliklere yoğun ilgi gösteren ailelere de teşekkür eden Kayalp, festivalin halkın desteği ile büyümeye ve gelişmeye devam edeceğini söyledi.

 

Beyköylü: Fedakarlığa dayalı bir çaba

 

Belediye Başkanı Kayalp’tan sonra konuşma yapan Mağusa Kültür Derneği Başkanı Esen Beyköylü de konuşmasında tamamen fedakarlığa dayalı bir çabayla gerçekleşen organizasyonun çocuklar için çok önemli olduğunu söyleyerek, yardımlarından dolayı Gazimağusa Belediyesine teşekkür etti. Festival önümüzdeki günlerde düzenlenecek etkinliklerle devam edecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ