16 Kasım 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Hayalleri vardı, okumak isterdi. Olmadı”
15 Kasım 2012 Perşembe 09:10

“Hayalleri vardı, okumak isterdi. Olmadı”

Ülkenin kanayan yarası trafik kazaları yine genç bir fidanı, 19 yaşındaki Merve Yüzçelik’i hayattan koparıp aldı

Devrim DEMİR

Geçtiğimiz hafta bir gün arayla yaşanan ve biri 2 yaşında bir çocuğun diğeri de 23 yaşında bir gencin ölümüyle sonuçlanan trafik kazalarının ardından bir kara haber de dün Mağusa’dan geldi. Yolu karşıdan karşıya geçmek isteyen 19 yaşındaki Merve Yüzçelik aşırı süratli bir şekilde seyreden yolcu otobüsünün altında kalarak hayatını kaybetti.  

 

Yaşanan trafik kazasının ardından olayı duyan ve bir ümitle Mağusa Hastanesi’ne koşan Erdemli’li Yüzçelik ailesi acı haberle birlikte yıkılırken annenin “Hayalleri vardı. Okumayı çok istedi; kazandı. Olmadı” şeklindeki feryatları yürekleri dağlarken,

“Ben şimdi abine ne söylerim” diyen çaresiz babanın gözyaşları sel olup aktı.

 

Ağır yaralandı, kurtarılamadı...

Kaza dün saat 11.45 sıralarında eski Gazimağusa-Lefkoşa anayolu üzerindeki Tuzla kavşağında 57 yaşındaki Mümtaz Tanrıverdi yönetimindeki TJE 482 plakalı yolcu otobüsüyle Lefkoşa istikametinden Gazimağusa’ya doğru aşırı süratli bir şekilde seyrederken, yaya olarak yolu karşıdan karşıya geçmeye çalışan 19 yaşındaki Merve Yüzçelik’e çarpması sonucu meydana geldi. Çarpanın ardından kazada ağır yaralanan  Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne kaldırılan ve ameliyata alınan Merve Yüzçelik tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

 

“Artık son olsun. analar-babalar ağlamasın”

Olayın duyulmasının ardından hastaneye koşan ve acil servis önünde toplanan ailesi ile arkadaşları gelen acı haberle bir anda altüst olurken, gözyaşları da sel olup aktı. Sözlerinde minibüs şoförüne tepki  gösteren talihsiz Mervenin ailesi ve arkadaşları

“Artık son olsun. Analar-babalar ağlamasın” diyerek feryat ettiler.

 

Anne ve baba yıklıdı

Evlatlarının kaza yaptığını duyan ve hastaneye koşan 19 yaşındaki Merve’nin annesi ve babası “Bize kızımı gösterin. Kızım nerde? Aceleyle çıkıp geldik. Bir şeye ihtiyacı varsa alıp gelelim” diyerek doktorlara yakararak bir türlü kızlarının öldüğüne inanmak istemezken, acı haberle duyulan feryatları ise herkesi gözyaşlarına boğdu.

 

Erdemlide yaşayan ailenin biri kız, biri erkek iki çocukları olduğu öğrenilirken, annenin evin küçük kızı Merve için “Hayalleri vardı. Okumayı çok istedi; kazandı. Olmadı. Evladım okuyamadı...” şeklindeki feryatları yürekleri dağladı. “Ben şimdi abine ne söylerim. Kardeşin nasıl öldü derim...” diyen çaresiz babanın yakarışlarıyla birlikte gözyaşları sel olup aktı. 19 yaşında hayata veda eden Merve’nin abisinin yurt dışında olduğu öğrenildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ