16 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Havutcu rekor yeniledi
26 Nisan 2011 Salı 12:13

Havutcu rekor yeniledi

Fevzi Havutcu, yine kendisine ait rekoru 400/367 vuruş puanı ile yeniledi

KKTC Atıcılık Federasyonu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde 23-24 Nisan 2011 Tarihleri arasında Olimpik Havalı Silahlar müsabakasını gerçekleştirdi. Lefkoşa Atatürk Spor Kompleksi içerisinde yer alan Havalı Silahlar Poligonu’nda düzenlenen müsabaka Olimpik atıcılık disiplinleri olan Havalı Tabanca ve Havalı Tüfek branşlarında Federasyon’a üye kulüplerden 93 atıcı sporcunun katılımıyla organize edildi. İki gün devam eden müsabaka atışlarında ilk gün Havalı Tabanca ve ikinci gün de Havalı Tüfek atışları yapılmıştır.

 

Müsabakaya Gazimağusa A.A.Birliği, Lefkoşa A.A.Kulübü, Maraş A.A.Birliği, Gönyeli A.A.Kulübü, Alayköy A.A.Kulübü, Göçmenköy A.A.Kulübü, UKÜ Spor Kulübü ve Polis Genel Müdürlüğü kulüpleri olmak üzere toplam 8 kulüp katıldı.

 

Müsabakalar süresince ferdi klasmanda atıcılar; büyük erkek, genç erkek, yıldız erkek, veteran erkek, büyük bayan, genç bayan ve yıldız bayan kategorilerinde kağıt hedeflere 60 ve 40 müsabaka atışı gerçekleştirdiler. Kategori esasına göre gerçekleştirilen atışlardan sonra atıcılar, elde ettikleri vuruş puanına göre derecelendirildiler. Atıcı sporcuların vuruş puanları ayrıca kulüplerinin takım derecesini de oluşturdu. Havalı Tüfek Yıldız Erkekler Kategorisinde Alayköy A.A.Kulübü sporcusu Fevzi Havutcu yine kendisine ait Rekoru 400/367 vuruş puanı ile yeniledi. Olimpik Havalı Tabanca ve Havalı Tüfek müsabaka atışları ISSF’nin (Uluslararası Atıcılık Sporları Federasyonu) teknik kuralları çerçevesinde ve Federasyon’un eğitim görmüş hakemlerinin kontrolunda gerçekleştirildi.

 

Ödül töreni Federasyon tarafından belirlenecek daha sonraki bir tarihte düzenlenecektir.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ