23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hatay’da sahne alacaklar
20 Ağustos 2011 Cumartesi 15:39

Hatay’da sahne alacaklar

Mesarya Tiyatro Ekibi, ilk yurt dışı ziyaretini gerçekleştiriyor...

Mesarya Tiyatro ekibi, Hatay’ın Reyhanlı ilçesine gitmek için adadan ayrıldı. Vadili Belediyesi’nin himayesinde bu yıl kurulan Mesarya Tiyatro Ekibi, Reyhanlı Kaymakamlığı’nın da davetlisi olarak ilk yurt dışı ziyaretini gerçekleştiriyor.

 

Kıbrıs Kültürü’ne ait oyunlarını sergileyecek olan ekip, 19-22 Ağustos tarihleri boyunca Reyhanlı halkı ile bir araya gelecek. Önceki gün saat 11.00’de adadan ayrılan dokuz kişilik ekip, Vadili Belediyesi personeli Mustafa Kaya’nın nezaretinde Rehyanlı’ya gitti.

 

 

Gençlere katkı sağlayacak”

 

Gençlerin başarısından dolayı duyduğu gururu dile getiren Vadili Belediye Başkanı Mehmet Adahan ise, Vadili’nin bu yıl kültür bazında geçekleştirdiği etkinlikler çerçevesinde yer alan tiyatronun gençlere sağlayacağı katkısından bahsetti.

 

 

“Seferberlik başlattık”

 

Sosyal aktivitelere önem verdiklerini belirten Adahan, gençlerin daha yararlı faaliyetlerde bulunmaları için bölgede seferberlik başlattıklarını ve bölgedeki gençliğin çeşitli kültürel ve sportif etkinliklerle sosyal beceri kazanmalarının önemine değindi. Adahan, geçtiğimiz günlerde Belediye himayesinde Müzik grubunun da kurulduğunu söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ