20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hamileler Nasıl Diyet Yapmalı?
01 Eylül 2014 Pazartesi 17:04

Hamileler Nasıl Diyet Yapmalı?

Hamilelikte diyet yapmak çok risklidir. Çünkü yeterince beslenemediğiniz için hem sizin gelişiminiz hem de bebeğinizin gelişimine zarar verebilirsiniz.

Bu dönemde ne kadar iyi beslenirseniz bebeğinizin gelişimi o kadar iyi olacaktır. Anne adayı bu dönemde olduğundan fazla protein alması gerekmektedir. Çünkü anne kendisinden değil aynı zamanda bebeğinden de sorumludur. O yüzden bu dönemde anne adaylarımız et, balık, süt ve yumurta gibi ürünleri tüketmelerini öneriyoruz.

Hamileler nasıl diyet yapmalı

Hem sizin hem de bebeğinizin sağlığı için o döneme uygun sebze ve meyvelerden vitamin, mineral almanız çok önemlidir. Bu yüzden mevsimsel sebze ve meyvelerden yemek yapmak sağlığınız açısından iyi olacaktır.

Proteinin yanı sıra annenin bir de karbonhidrat alması çok önemlidir. Anne adayların en büyük yaptığı hata ise hamilelik sonrası kilo almamak için karbonhidrat çok az tüketmektedir. Bu yanlış bir uygulamadır. Her şeyden kararınca yiyip, bebeğin gelişimi için ellerin gelen her şeyi yapmalıdır.

Ayrıca anne adayları her gün bir avuç ceviz, badem, fındık ve fıstık yiyerek bebeğin fiziksel gelişimine yardımcı olabilirler. Sizde doktorunuza görünerek hamileliğiniz boyunca düzenli beslenme listesi alarak hem bebeğinizin gelişimi için doğru beslenmiş olursunuz hem de hamilelik sonrası kolayca zayıflayabilirsiniz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ