24 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Halka hizmet için”
03 Mayıs 2011 Salı 15:19

“Halka hizmet için”

Cyprus Life Hospital ile Medikent Hastanesi, halka hizmet için birleşti

Fotoğraf: Devrim EYYUBİ

 

Cyprus Life Hospital ile Medikent Hastanesi birleşti. İki özel hastane arasındaki iş birliği protokolu dün imzalandı. Ortak olarak kurulan “Cyprus Life Hospital”ın amacının; halka daha kaliteli ve daha uygun fiyatlarda hizmet vermek olduğu kaydedildi…

 

Lefkoşa’da hizmet veren özel hastaneler Cyprus Life Hospital ile Medikent Hastanesi, dün imzaladığı işbirliği protokolüyle “güçlerini” birleştirdi.


Lefkoşa Gönyeli bölgesinde yer alan, Cyprus Life Hospital’in yeni binasında gerçekleştirilen imza töreninde protokole, Medikent Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Günay Çerkez ile Cyprus Life Direktörü Dr. Hayat İzel imza koydu.
 

 

Sağlık hizmetleri birleşti

 

Şirketleri hisse olarak birleştirmeyen hastaneler, ortaklıkta sadece hekim kadrosu ile sağlık hizmetlerini birleştirdi.


Medikent Hastanesi işletmesini yürütecek olan Cyprus Life Hospital, Lefkoşa’daki merkez binasında ise yataklı tedavi hariç, poliklinik ve laboratuar hizmetlerini sürdürmeye devam edecek.
 

 


Çerkez: Daha iyi hizmet vermek istiyoruz

 

Protokolün imzalanmasının ardından konuşan Medikent Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Çerkez, “Kıbrıs’ta bir ilkin yaşandığını” ve iki özel hastanenin “güçlerini” birleştirdiğini belirterek, dünyada örnekleri çoğalan şirket birleşmelerinin ülkedeki diğer şirketlere de örnek olmasını temenni etti.


Çerkez, işbirliğiyle amaçlarının; halka daha iyi ve daha ucuza hizmet vermek olduğunu belirtti.
 

 

 

İzel: Eski bina restore edilecek


Cyprus Life Hospital Direktörü Dr. Hayat İzel de, 6 yıllık tecrübe ve kadrolarını Medikent ile birleştirerek halka daha iyi hizmet vermeyi amaçladıklarını belirterek, eski binayı ise yeniden restore ederek laboratuar ve poliklinik olarak kullanmaya devam edeceklerini söyledi.
Her iki hastanenin başhekimliğini yapacak olan Dr. Sait Kenan da, iki büyük hastane arasında yapılan işbirliğinin ülkeye hayırlı olmasını temenni etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ