16 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Halk dansları şöleni başladı
18 Kasım 2011 Cuma 11:32

Halk dansları şöleni başladı

Cumhuriyet Halk Dansları Şöleni’nin ilk gösterisi dün İskele Doktor Fazıl Küçük Spor Salonu’nda sahnelendi

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Gençlik Dairesi tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Cumhuriyet Halk Dansları Şöleni’nin ilk gösterisi dün İskele Doktor Fazıl Küçük Spor Salonu’nda sahnelendi. Şölen gösteri ekiplerinin sahnedeki yerlerini almasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

 

“Ülke tanıtımına katkı sağlandı”

Şölenin açılışında konuşan Gençlik dairesi Müdürü Gencay Eroğlu, Cumhuriyet Halk Dansları şöleninin 3’üncsünü gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Şölene her yıl değişik ülkelerden toplulukların davet edildiğini dile getiren Eroğlu, bu sayede ülkemizin tanıtımına katkı sağlandığını söyledi.

 

Birçok gösteri sergilendi

Şölende ilk olarak, Büyükçekmece Barış Manço Kültür Sanat Topluluğu Ritim grubu, müzik dinletisi sundu. Kazakistan, Kırgızistan, Azerbaycan, Denizli Pahoy Halk Dansları ekipleri, Değirmenlik Kültür ve Sanat Derneği, Tatlısu, İskele ve Mehmetcik belediyelerinin Halk Dansları toplulukları, Görneç Kültür Sanat derneği ile Sütlüce, İnönü Gençlik merkezleri halk dansları toplulukları gösteri sergiledi.

 

19 Kasım’a devam edecek

Gençlik Dairesi Cumhuriyet Halk Dansları Şöleni 17 Kasım’da Gazimağusa’da, 18 Kasım’da Girne’de, 19 Kasım’da da Lefkoşa’da yapılacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ