16 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Halı saha sözü
23 Nisan 2011 Cumartesi 13:21

Halı saha sözü

LTB, halı saha yapıp Çetin Spor Klübüne tahsis edecek

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları, Yusuf Kaptan Stadı’nın doğu tarafındaki boş araziye halı saha yapılacağını ve buranın Çetin Spor Kulübü’ne tahsis edileceğini açıkladı.

 

Çetin Spor Kulübü’nde geçtiğimiz Perşembe akşamı yapılan anılar ve sohbet toplantısına katılan Cemal Bulutoğluları, Yusuf Kaptan Stadı’nın atıl vaziyette duran kısmına halı saha, park ve çevre düzenlemesinin Lefkoşa Türk Belediyesi tarafından yapılacağının müjdesini verdi. Projenin hazır olduğunu ve önümüzdeki günlerde ihaleye çıkılacağını, finansmanın yarısının belediye, yarısının Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği tarafından karşılanacağını belirten Bulutoğluları, Çetin Spor Kulübü Başkanı Eşref Günerman’ın yıllardır spora hizmet ettiğini, topluma bir eser bırakmak için sabırsızlandığını bildiğini, bu nedenle halı saha ve çevre düzenlenmesine yakında başlanacağını söyledi.

 

Bulutoğluları’nın sözlerinden çok mutlu olduğunu belirten Eşref Günerman, Cemal Bulutoğluları’nın amcası olan, Çetinkaya’nın eski futbolcularından ve Desoto namıyla bilinen merhum Cemal Tahir Bozcan’ın adının halı sahaya verilmesini düşündüklerini ifade etti.

 

Anı ve sohbet toplantısına katılan Çetin Spor’a gönül vermiş spor adamlarının duygulu anlar yaşadığı toplantıda, kulübün ilk kaptanı Ali Tanoğlu ve kuruculardan Yücel Hatay birer konuşma yaparak kulügün geçmişteki faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ