17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Güzelyurt’ta kırmızı alarm!
04 Mayıs 2011 Çarşamba 10:00

Güzelyurt’ta kırmızı alarm!

Güzelyurt Sağlık Merkezi'nin son 8 günlük hali, bölge halkını isyan ettirdi...

Rana SARRO

 

Güzelyurt’ta son 8 gündür 112 acil servis hizmeti verilemiyor. Güzelyurt Sağlık Merkezi, bölge halkına 4 hemşireyle hizmetlerini sürdürürken, grev nedeniyle ek mesai de yapılmaması, merkezde hızmetlerin aksamanına neden oluyor. Haberdar’a ulaşan bölge sakinleri, Sağlık Merkezi’ndeki hemşire eksikliğinin büyük bir sorun olduğuna işaret ederek, “ kaza geçirsek ya da hastalansak sağlığımız ne olacak” diye soruyor.

 

 

Sağlık merkezi bomboş

 

Güzelyurt Sağlık Merkezi’nde, grev nedeniyle 8 gündür görevli hemşireler hizmet vermiyor. Sağlık merkezinde mevcut 4 hemşire iki vardiyada görev yaparken, üçüncü nöbet değişimini ise yapacak hemşire olmuyor.

 

 

Ambulans çıkamıyor

 

Bölgede kaza ya da hastalık durumunda 112 acil servis de hizmet veremiyor. Sağlık merkezinde hemşire bulunmadığı anlarda, acil bir durumda ambulans çıkamıyor. Cengiz Topel Hastanesi’nden çıkarılan ambulans, Güzelyurt bölgesindeki yaralı ya da hastaya yetişmeye çalışıyor.

 

 

Hemşireler ve Ebeler Sendikası Başkanı Oğuz Köse:

 

“Güzelyurtlu diken üstünde oturuyor”

 

Konuyla ilgili Haberdar’a konuşan Hemşireler ve Ebeler Sendikası Başkanı Oğuz Köse ise, durumun birçok hastane ve sağlık ocağında olduğu gibi Güzelyurt Sağlık Ocağı’nda da hemşire eksikliğinden kaynaklandığını anlattı. Köse, ek mesai yapmama eyleminden ötürü üçüncü vardiyaya kalacak hemşire olmadığını söyleyerek; “8 gündür Güzelyurt halkı diken üstünde oturuyor” dedi. Köse, Akdoğan, Mehmetçik, İskele Sağlık Ocakları’nda da aynı durumun yaşandığını kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ