22 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Güzelyurt’ta eylem!
08 Mayıs 2011 Pazar 12:20

Güzelyurt’ta eylem!

Güzelyurt bölgesinin sorunlarına dikkat çekmek amacıyla dün eylem gerçekleştirildi

Rana SARRO

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG), Güzelyurt İlçe Örgütü’nün organizasyonuyla, Güzelyurt’ta eylem yaptı. Güzelyurt ve Lefke bölgesinin sorunlarına dikkat çekmek ve sorunlara çözüm amacıyla dün Güzelyurt’ta gerçekleştirilen eylemde halka bildiri dağıtıldı vatandaşın sıkıntıları ele alındı. Eyleme, CTP Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer ve başkan adayları ile Güzelyurt İlçe Örgütü üyeleri katıldı. CTP Güzelyurt İlçe Örgüt Binası önünden yürüyüşe geçen eylemciler, Güzelyurt çarşısı ile Açık Pazarı gezerek esnafa bildiri dağıtarak sorunlarını dinledi.

 

Soyer: Lefke ve Güzelyurt ülkeden daha sorunlu

Eylem sırasında açıklamalarda bulunan CTP- BG Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer, Lefke ve Güzelyurt bölgesinin sorunlarının, ülkenin sorunlarından daha fazla olduğunu savunarak, özellikle sel felaketinin ardından Güzelyurt’un ekonomik olarak daha da zayıfladığına dikkat çekti. Sel zararlarının gerektiği gibi tazmin edilmediğini anlatan Soyer; “Lefke ve Güzelyurt yangın yerine döndü” dedi.

CTP- BG’nin Kıbrıs Türk halkı için üzerine düşen görevi yapacağını vurgulayan Soyer, Kıbrıs Türk halkının da çözüm, demokrasi, kendi ayakları üzerinde durma ve Türkiye ile işbirliği içinde AB sürecinde ilerleyeceğini ifade etti.

 

“Yaraları saramayanlar hesap vermeli”

Güzelyurt’ta dağıtılan bildiride ise şu unsurlara dikkat çekiliyor:

“Formül cebimizde diyerek, halkımızın oylarını çalan ancak iktidarı devralınca, halka vaad ettiklerini yapmak bir yana halkın cebindeki paraya da göz koyanların yalanını yüzlerine vuralım. Güzelyurt’un yaşadığı sel felaketinin yaralarını saramayan, bir yılı aşkın bir süredir bugün yarın diyerek halkımızın duygularını rencide eden, halkımızın dayanışması ile toplanan yardımları da çarçur edip hesap veremeyenlerden biz hesap soralım.Narenciyenin mis kokusunun adresi olan Lefke’ye 20 yıldır tek çivi çakmayı beceremeyenlere, Lefke Belediyesi’nde çalışanların parasının üzerinden keyif çatanlara ve o yeşilim Güzelyurt’u ise, çağdaş bir ilçe merkezi yaratacağız deyip de çöle çevirenlere artık yeter çekip gidiniz diyelim.

Güzelyurt’un sokaklarının sürülmüş tarlaya dönüşmesine engel olamayanları, halkımızın sağlığını tehdit edecek boyutta toz toprak deryası içerisinde yaşamaya mecbur kalmasına sebebiyet verenleri affetmeyelim.

 

“Lefke’nin çıkmaz yol olmasına Aplıç’la son verelim”

Lefke’nin çıkmaz yol, kenar kent olarak kalmasına son verecek olan Aplıç kapısının açılmasına tam desteğiz diyerek hiçbir şey yapmayanları deşifre edelim.

Esnafı, iş dünyası iflasın eşiğinde iken Meclis’e yasa sevk etmeyip de hiç iş yokmuş gibi, tek dertleri partizanlık olanların Kamu Hizmeti Komisyonu’nun görev süresinin 4 yıla düşürmeye dönük yasayı Meclis’e sevk edenlerin; gençler ve özellikle Güzelyurt’ta işsizlik had safhada iken keyfi bir şekilde emeklilik yaşını 65’e çıkarmak için Meclis’e yasa sevk etmeyi öncelikli görev sayanların halkımıza verecek hiçbir şeyi yoktur.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ