17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Güzelyurt’a Akpınar lezzeti
09 Ekim 2011 Pazar 12:14

Güzelyurt’a Akpınar lezzeti

Kıbrıs tatlı kültürüne 76 yıldır unutulmaz lezzetler kazandıran Akpınar Pastanelerinin dördüncü şubesi Akpınar Express Güzelyurt düzenlenen törenle hizmete girdi

Akpınar Pastaneleri bünyesinde Girne’de hizmet veren Grand Akpınar ve Akpınar Patisserie ve Lefkoşa’da yeni hizmet vermeye başlayan Akpınar Express Lefkoşa’dan sonra 76 yıllık Kıbrıs’ın damak tadı Güzelyurt halkı ile buluştu.    

 

76 yıllık lezzet

Akpınar Express Güzelyurt’un açılışı Maliye Bakanı Ersin Tatar ve Akpınar Ailesi adına Türkay Akpınar tarafından yapıldı. Açılış törenine Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar ile Akpınar ailesi ve davetliler katıldı.

 

Akpınar: 1935’ten beri damak tadını yaşatıyoruz

Akpınar ailesi adına açılış konuşmasını yapan Türkay Akpınar, Akpınar pastanelerinin 1935 yılından günümüze Kıbrıs’ın damak tadını yaşattığını belirtti. Girne şubeleri ve Lefkoşa şubesinden sonra Akpınar Express Güzelyurt’u hizmete açmanın gururunu yaşadıklarını da ifade eden Akpınar,  76 yıllık marka Akpınar’ın tatlı ve pastane geleneğinin Güzelyurt halkının hizmetinde olduğunu sözlerine ekledi.

 

Tatar: Önemli bir yatırım

Ülkenin her yerine yaptıkları yatırımlar ile Akpınar ailesini kutlayan Maliye Bakanı Tatar, Akpınar Express Güzelyurt’un bölge için önemli bir yatırım olduğunu belirterek bölge halkına hayırlı olmasını diledi. Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar ise yaptığı konuşmada Güzelyurt’un gelişimine katkı sağlayacak her türlü vizyona belediye olarak desteklerini süreceklerini belirterek değişen ve gelişen Güzelyurt’a yaptıkları yatırım için Akpınar ailesine teşekkür etti.

 

Konuklara tatlı ziyafeti

Açılışın ardından düzenlenen resepsiyonda geleneksel tatlar ve tatlıların yanında, lezzetli ve gösterişli özel pastalar, görkemli düğün ve özel gün pastaları, tatlı ve tuzlu çeşitleri ile isteğe bağlı özel siparişlerinden örnekleri Güzelyurt halkının beğenisine sunan Akpınar Express Güzelyurt, pastane kültüründe fark ve farkındalık yaratacak dekoru ile de büyük ilgi gördü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ