14 Aralık 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Güzelyurt festivale hazır!
14 Mayıs 2013 Salı 08:15

Güzelyurt festivale hazır!

“36. Güzelyurt Portakal Festivali” 28 Haziran-14 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek

Güzelyurt  Festival Komitesi ilk toplantısını önceki gün Güzelyurt Otel’de gerçekleştirdi.Zengin program içeriğiyle kültürden sanata, spordan eğlenceye bir dizi organizasyonun hazırlığını yapmak için bir araya gelen Festival Komitesi, geçtiğimiz yıl yapılan Festival’in memnuniyet ve beklentilerini içeren anket sonuçlarını da göz önünde bulundurarak program oluşturacağı kaydedildi“36. Güzelyurt Portakal Festivali’nde” bu yıl da Türkiye’nin sevilen sanatçılarıyla Kıbrıslı sanatçılar Kıbrıs Türk halkı ile buluşacak.

 

Kültür sanat, spor ve dans gösterileri gibi çeşitli etkinliklerin yer alacağı bu yılki Festival’de gerçekleştirilecek “Festival Piyangosu’nda “araba” ödülü final gecesinde sahibini bulacak.Festival’de narenciye ürünlerini tanıtmak ve tüketim alışkanlığını artırmaya yönelik aktiviteler yer alacak. Bu amaçla binlerce sıkılmış taze portakal suyuyla onlarca ton portakal halka ücretsiz dağıtılacak.

 

Ziyaretçi sayısı kameralı numaratör sistemiyle

Bu yıl giriş kapılarına kameralı numaratör sistemi kurularak, ziyaretçi sayısı belirlenecek.Ev yapımı gıda ürünleriyle, el işi ürünlerin sergi ve satışının yapılacağı stantların kurulacak Festival’de, ev hanımlarının aile bütçelerine katkı sağlanacak.

Festival süresince Festival gelişimini etkileyecek anket çalışması yapılacak. “36. Güzelyurt Portakal Festivali”ndeki tüm etkinlikler ücretsiz gerçekleştirilecek.

 

Festival alanına büyük kumbaralar

“36. Güzelyurt Portakal Festivali”nde düzenlenecek büyük organizasyon gecelerinde Festival alanına konulacak büyük kumbaralarla yardım derneklerine gelir elde edilmesine katkı sağlanacak.

Güzelyurt Belediyesi Yaşlı Hizmet Birimi bayan üyelerinin ağırlandığı Festival Park’ında ilk kez uygulanacak bir organizasyonla üyelerin eşleriyle birlikte ağırlanması sağlanacak.

Birçok spor aktivitesinin yer alacağı Festival’de farklı spor aktivitelerinin yer almasının hedeflendiği kaydedildi.

 

Festival Parkı bakımdan geçiyor

Öte yandan 17 geceye ev sahipliği yapacak Festival Parkı; Belediye’nin Park Bahçe ekipleri tarafından yeniden düzenleniyor.

Yılın 12 ayı bakım yapılan Park’ta, Festival tarihinin yaklaşmasıyla çalışmalar yoğunlaştırıldı.

Bakımdan geçirilen Park’ta ağaçlar budanarak, çiçeklendirme çalışmaları yapılmaya başlandı. Park’ın alt yapı eksiklikleri gözden geçirilerek, Park içerisinde bulunan havuz bakımdan geçirilerek sistemi yenilenecek. Zengin yeşil alanıyla göz kamaştıran Park’ta çocuk oyun alanları da bakımdan geçecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ