18 Kasım 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Güzellik yarışmasında skandal!
22 Temmuz 2013 Pazartesi 10:10

Güzellik yarışmasında skandal!

15 yaşındaki Eylül Üzel adlı kız çocuğu dereceye girdi ancak...

Kıbrıs'ta her yıl düzenlenen "Top Model of Cyprus" adlı güzellik yarışması bu yıl bir skandala imza attı. 15 yaşındaki Eylül Üzel adlı kız çocuğunun katılması ve dereceye girmesi yarışmaya damgasını vurdu. Edinilen bilgiye göre organizasyonu yapan H&V Ajans Sahibi Hayriye Vurdu, reşit olmayan ve yasal olarak çocuk sayılan iki genç kıza, yarışmada adaylar arasında yer verdi. Bu durum jüri tarafından son anda fark edildi. 15 yaşındaki Eylül Üzel, yarışmada 3. seçilince skandal ortaya çıktı. 

 

AİLELERİ UYARDILAR 

Öte yandan yarışmanın iptal edileceği ve organizasyonu yapan ajansın da çocukları reşit göstermek ve kamuoyunu yanıltmak suçlarından ceza alacağı öğrenildi.

Öte yandan yarışmayı izleyen Günkut Ajans'ın Sahibi Bülent Günkut ise, tescilli güzellik ve modellik yarışmalarında yaş sınırının 17 olduğunu söyleyerek, "Aileler çocuklarına sahip çıksın" dedi. 

 

YASAK DELİNDİ

17 yaşından küçüklerin katılması yasak olan yarışmada üçüncü seçilen Eylül Üzel 15 yaşında çıkı. Yarışmanın iptal edileceği öğrenildi. 
Yarışmada astsolist olarak sahne alan Rüya Seven'in kızı Melisa Kaçar, birinci seçilince kafalar karıştı.

Girne'de düzenlenen Top Model of Cyprus adlı güzellik yarışmasında reşit olmayan güzellerin 1997 ve 1998 doğumlu oldukları ortaya çıktı.

EMRE DİNER / TAKVİM

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ