16 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Güzelliğin doğal adresi; ‘Dr. Baumann…’
10 Mart 2012 Cumartesi 09:44

Güzelliğin doğal adresi; ‘Dr. Baumann…’

“Firma olarak bizlerin hedefi mevcut olan olumsuzlukların önüne geçerek, sağlığı ön plana çıkarmaktır”

Elif ŞEN


Gelişen ve ilerleyen teknoloji her geçen gün, kozmetik sektörüne de yansımaya devam etse de hanımların en çok kafasını karıştıran hangi ürün daha geçerli ve sağlıklı sorusu oluyor. Cilt bakım ürünleri birçok albenileriyle piyasada var olsa da sağlıklı ve doğru ürün tercihi yapılmazsa bedeli ağır olan sonuçlarla karşılaşmak kaçınılmaz bir gerçek. Hüseyin Ruso Dr. Baumann ürünleriyle cilt bakımında çığır açan ürünlerini ve Ruso Cosmetics’in çalışmalarını Haberdar Gazetesi okurları için anlattı. Piyasada var olan bir çok kozmetik ürünün içinde kansere neden olan paraben maddesinin yer aldığına dikkat çeken Ruso, Dr. Baumann ürünlerinin ise bebek cildine bile uygulanabileceğini vurguladı.

 


Hanımlara özel sağlıklı ve güzelliklerine güzellik katacak ürünlerle hizmet veriyorsunuz. Sektöre ilk adım atışımızdan bize biraz bahsedebilir misiniz?

Ticarete yabancı değildim. Uzun yıllar ticaretle uğraştıktan sonra ülkemizde ihtiyaç duyulan sağlıklı güzelliği ticari bilgilerimle birleştirdim. 7 Nisan 2007 yılında Ruso Cosmetics Ltd.’yi kurdum. Dünya geneline de bakıldığı zaman güzellik sektörü hızla gelişen ve kendini yenileyen bir sektör. Eğer siz de güzellik konusunda doğru hizmet vermek istiyorsanız, gelişmeleri ve değişimi yakından takip etmeniz gerekli. Tam da bu inançla yıllardır kendinden adımlarla ilerliyoruz.“Doğru adımlarla ilerliyoruz”

Piyasada çeşitli markalarla hanımlara sunulan kozmetik veya güzellik ürünleri mevcut. Doğru ürün almak için nelere dikkat etmek gerekli?


İlk sorunuzda da belirttiğim gibi Ruso Cosmetics Ltd. emin ve doğru adımlarla ilerliyor. Bizim için en önemli ve prensip haline getirdiğimiz konu ise müşteri memnuniyeti. Müşteriyi memnun edebilmek ise ilk önce içinde bulunduğunuz piyasada güven oluşturmaktan geçiyor. Güven ise sektörde kaliteli ve kişiye özel doğru ürünlerle bulunmaktan…  Biz çıktığımız yolda işimizi ciddiye alarak hizmet vermeye çalışıyoruz. Bunun yanı sıra, sadece ticari kaygılarla değil, en doğru ürünü müşteriye sunmak için varız.

 


Birçok hanım güzellik uğruna oldukça fazla bütçe ayırırken sağlık konusunda yeterli özen arka planda kalıyor. Bu konuda sizin görüşleriniz nelerdir?

Biliyorsunuz ki güzellik ve sağlık birbirinden asla ayrı düşünülemez. Sağlıklı bir güzellik sağlamak bizim için çok önemli ve üzerinde durulan bir konu. Yüzyıllardır hanımlar daha güzel olabilmek, güzelliklerini koruyabilmek için çeşitli uygulamalar kullandılar.Ürünler ne derece sağlıklı?

Ancak hanımların göz ardı ettiği en önemli konu kullanılan ürünlerin ne derece sağlıklı olduğuydu. Güzellik ve sağlık asla ayrı değildir. Bizler Ruso Cosmetics olarak daima cildin ihtiyacı olan ve sağlıklı ürünleri müşterilerimize sunuyoruz.


Teknolojinin hızla ilerlediği günümüzde güzellik sektörü de bu durumdan hem olumlu hem de olumsuz yönde etkilenmektedir. Firma olarak bizlerin hedefi mevcut olan olumsuzlukların önüne geçerek, sağlığı ön plana çıkarmaktır.

 

“Ürünlerdeki paraben kanser riski taşıyor”

Sağlık konusunu biraz daha açacak olursak. Cilde uygulanan ve olumsuz olarak tehdit oluşturan riskler nelerdir?

Çağımızın en önemli sağlık problemi üzülerek söylüyorum ki kanserdir. Kanser, ne yazık ki giderek artan ve hala önüne geçilemeyen bir hastalık. Yediğimiz gıdalardan tutun da soluduğumuz havaya kadar sürekli kanserojen maddeler insan sağlığını tehdit ediyor. Bununla birlikte cildimize bakım yapmak ve güzelleşmek adına kullandığımız pek çok üründe kanser vakalarının en tehlikeli maddesi olan paraben var. Üzülerek belirtmeliyim ki ülkemizde de kullanılan birçok ürün aynı riski taşımaktadır.İnsan cildine en uygun marka

Kişisel olarak da yapmış olduğum mesleğim gereği ülkemizde var olan bu açığı kapatmak ve hanımların sağlıklı güzelleşmelerini sağlamak için çok uzunca süre araştırma yapıp, birçok ülkede düzenlenen güzellik konferanslarına katıldım. Edindiğim deneyimler ve bilgiler sonucunda ‘Dr. Baumann Bionom Cilt Bakım Ürünleri’ nin insan cildine ve sağlığına en uygun olan marka olduğuna tanık oldum. 'Dr. Baumann Bionom Cilt Bakım Ürünleri' bebek, genç, orta ve olgun yaş olmak üzere her  yaştaki cilt tipine hitap etmektedir. Eğer bir ürünü bebek cildi gibi hassas bir ciltte bile rahatlıkla uygulayabiliyorsanız, takdir edersiniz ki yetişkinlerde gayet rahat kullanabilir.

 

“Seminerlere katılarak bayi olunabilir”

‘Dr. Baumann Cilt Bakım Ürünleri’nin’ bayisi olmak isteyen işletmeler hangi yolu izlemeli?
'Dr. Baumann Cilt Bakım Ürünleri'nin bayisi olmak isteyen güzellik salonları ise firmamızca sağlanmakta olan,  dalında uzman kişilerin verdiği 'cilt analizi, ürün ve cilt bakımı ' seminerlerine katılmaktadırlar. Dolayısıyla güzelliği sağlıkla ve eğitimle birleştirerek çalışmaktayız.İnternetten de test edilebilir

Bütün bunların yanı sıra bahsetmek istediğim bir diğer konuda her üründe bulunmayan ‘Bionom’ özelliğidir. Bionom, bir ürünün kimyasal koruyucular, mineral yağlar, hayvansal maddeler, boya ve parfüm içermemesi anlamına gelmektedir. Bayanlar kullanmakta oldukları ürünlerin güvenilirliğini www.incipedia.com adresinden araştırarak öğrenebilirler. Bu sitede ürünlerin içerdiği zararlı maddeler açıkça dile getirilmektedir.  Ayrıca eğitim seminerlerimize katılan yetkili güzellik salonları 'skinolojist sertifikası'na sahip olmakta ve alanlarında uzmanlaşmaktadırlar. Sağlıklı olan her cilt güzeldir, bu unutulmamalıdır.Sağlık öncelikli tercih

Ayrıca bayanlarımız,  8 Mart  Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile düzenlemiş olduğumuz 'Dr Baumann Cilt Bakımı ve Güzellik Günleri'nden ücretsiz bir şekilde faydalanmak ve bionom farkını keşfetmek  için yetkili güzellik salonlarını 8-16 Mart tarihleri arasında ziyaret edebilirler.  Hayatın her alanında olduğu gibi, güzellik sektöründe de sağlık öncelikli tercihimiz olmalıdır. Güzellik doğal olarak gelecektir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ