13 Aralık 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Güvensizlik tutmadı
22 Nisan 2011 Cuma 15:34

Güvensizlik tutmadı

Önerge görüşmeleri sırasındaki tartışmalar nedeniyle oturuma ara verildi

Meclis Genel Kurulu denetim görevini yerine getirmek üzere toplandı. Meclis Başkanı Hasan Bozer başkanlığında dün saat 11.30’da toplanan Genel Kurul’da, CTP-BG, TDP ve DP’ye bağlı tüm milletvekillerinin birlikte sundukları Bakanlar Kurulu’na karşı güvensizlik önergesi isteminin gündeme alınıp alınmaması konusu görüşüldü.


Toplantıda ilk olarak meclisteki muhalefet partilerinden üçünün sundukları güvensizlik önergesi talebi ve önergeyi sunmalarının gerekçeleri okundu.


Ardından önergeyi sunan partilerden biri olan CTP-BG’nin Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer söz alarak, önergeyi sunma nedenlerini anlattı.

 

Bu sırada çıkan tartışma üzerine oturuma ara verildi.

 

Alkışlı protesto ve...

 

Bu arada oturumu izleyen ve aralarında eski KTHY çalışanlarının da bulunduğu konuklar, alkışlı protestoları üzerine Bozer’in talimatıyla salondan çıkarıldılar.
 

 

25 ret, 15 kabul, 2 çekimser


Meclis Genel Kurulu’nda, CTP-BG, TDP ve DP’nin birlikte sundukları Bakanlar Kurulu’na karşı güvensizlik önergesi isteminin gündeme alınması oyçokluğuyla reddedildi. Ortamın gerginleşmesi nedeniyle verilen aranın ardından saat 12.30’da yeniden toplanan Meclis Genel Kurulu, CTP-BG, TDP ve DP’nin birlikte sundukları Bakanlar Kurulu’na karşı güvensizlik önergesi isteminin gündeme alınıp alınmaması konusunu görüşmeyi sürdürdü.Konuşmaların ardından oylamaya geçildi ve önergenin gündeme alınması talebi oyçokluğuyla reddedildi. Önergeye 25 ret, 15 kabul ve 2 de çekimser oy verildi ve bu sonuca göre de Güvensizlik Önergesi reddedilmiş oldu..

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ