17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gürcüler cezaevine
03 Mayıs 2011 Salı 14:54

Gürcüler cezaevine

Gürcistan uyruklu zanlılar, yargılanana kadar içerde kalacak...

Abbas ELMAS

 

Pasaport kontrolü yaptırmadan Metehan Kara Giriş Kapısı’ndan KKTC’ye geçip, aynı gün Ercan Havalimanı’ndan çıkış yapmak isterlerken tutuklanan Gürcistan uyruklu zanlılar, Gıorgi Kotorashuili,Tomaz Kondalaki ve Irine Butsıashuili dün yeniden yargı huzuruna çıkarıldı.

 

 

Ercan’dan giriş yaptılar

 

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru, zanlı Gıorgi Kotorashuili ve Tomaz Kondalaki’nin Ercan Havalimanı’ndan ülkeye yasal yoldan giriş yapmalarının ardından, 25 Aralık 2009 tarihinde Metehan Kapısı yakınlarında birinci dereceden askeri bölgeyi ihlal ederek Güney’e geçtiklerini söyledi.

 

 

Pasaport göstermeden geçtiler

 

28 Nisan’da ise zanlıların Güney’den KKTC’ye işlem yaptırmadan geçtiklerini anımsatan polis, zanlıların aynı gün Ercan Havalimanı’ndan çıkış yaparken tutuklandıklarını kaydetti. Olayla ilgili soruşturmanın tamamlandığını belirten polis, tüm zanlıların yargılanıncaya kadar mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

 

 

Cezaevine gönderildiler

 

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Fügen Ulutekin, zanlıların serbest kalması halinde ayni yolla yargılanmaktan kaçabileceklerine dikkat çekerek her üç zanlının da davları görüşülünceye kadar 1 ayı aşmayacak süreyle cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmalarını emretti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ