21 Ekim 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
‘Güneş’le dans edecek !..
20 Ekim 2011 Perşembe 10:15

‘Güneş’le dans edecek !..

Ülkenin en genç moda tasarımcısı, gerçekleştireceği defile ve defileye katılacak mankenler hakkında bilgi verdi...

Devrim EYYUBİ

 

Henüz 23 yaşında olan ve ülkenin en genç moda tasarımcısı olarak anılan başarılı isim Tezel Ziya Kıbrıs’taki ilk defilesini önümüzdeki hafta sonu gerçekleştiriyor.

 

Defile için Türkiye’den özel olarak gelecek olan başarılı mankenler arasında Ece Gürsel, Tuğçe Sarıkaya, Tuğçe Dural, Deniz Şimşek ve Açelya Kartal gibi isimlerin yanı sıra KKTC’den H&V Ajans’dan Ceyda Bahşi, Rita, Dasha, Yana ve Günkut Ajans’dan Ceyda Tatlı olmak üzere beş mankende, Tezel Ziya’nın tasarladığı kıyafetleri tanıtacak. Defile Adem Kader kumaş mağazası Bayramoğlu Ayakkabı ve CyprusXP Group’un sponsorluklarında Cratos Premium Hotel’in desteğiyle gerçekleştirilecek.

 

 

Tezel Ziya kimdir?

 

1988 yılında Lefkoşa'da doğan genç moda tasarımcısı lise eğitiminin ardından 16 yaşında İngiltere’ye giderek, Manchester Collage of Art and Technology’de moda eğitimi gördü. Ardından İngiltere de University of Northampton moda tasarımı okuyan Ziya, beş sene boyunca moda eğitimi aldı. İngiltere de üniversiteler arası yarışma düzenleyen e-creative’nin 2010 da düzenlediği yarışmada 5bin kişi arasında düzenlenen yarışmada en iyi moda tasarımcıları arasına girmeyi başarmış bir genç yetenek.

 

 

Basın mensupları sordu Ziya yanıtladı

 

Neden Güneşin Dansı?

 

Defile de kullanılacak olan kıyafetlerin tüm renkleri içerdiğini ve özellikle güneşin doğuşundan batışına kadar gökyüzünün aldığı tüm renkleri tasarladığı kıyafetlerde sergileyeceğini açıklayan moda tasarımcısı defilenin sonunda ise siyah renklerin hakim olacağını ve geceyi anımsatacağını vurguladı.

 

 

Neden sadece Kıbrıslı iki manken?

 

Kıbrıslı mankenler arasında hem fizik hem de podyuma yakıştığını düşündüğü sadece o Ceyda Tatlı ve Ceyda Bahşi’nin olduğunu vurguladı.

 

 

Kıyafetler nasıl olacak?

 

Kullanılacak olan kıyafetlerin çoğunluğunun modern tarz abiye ve kişiye özel tasarımlar olacağının altını çizdi.

 

Tezel Ziya’nın hedefi ne?

 

İlerisi için hedeflerim yurt dışına açılmak ve iyi bir marka olmayı başarmak istediğini dile getirdi. Öncelikli hedefinin ise Kıbrıs ve Türkiye piyasası olduğunu dile getirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ