14 Aralık 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gün sevgililerin…
11 Şubat 2012 Cumartesi 15:48

Gün sevgililerin…

Haberdar 7 Gün olarak, sayılı günler kala sokağa çıktık ve vatandaşa bu günün anlamını sorduk...

Elif ŞEN

 

Kimileri için sadece para tuzağı, kimileri içinse mutlaka hatırlanmalı. Hristiyanların çıkarttığı bir safsata diyen de var, sevgide din olmaz bütün sevenlerin günü diyen de…

 

Her yıl 14 Şubat çeşitli tartışmaları da beraberinde getiriyor. Sokaklar, mağazalar o güne özel birbirinden şık dekorlarla süslenirken, insanlar yollarda çiçekleriyle dolaşıyor o gün. Sevgiyi sadece sevgiliyle sınırlandırmayarak, çocuğuna, ailesine de hediye alanlar var elbet.

 

Haberdar 7 Gün olarak sevgililer gününe sayılı günler kala sokağa çıktık ve vatandaşa bu günün anlamını sorduk. İster evli olsun, ister sevgili çiftler özel günleri hatırlamaktan yana. Aşkın sürekli olabilmesi, taze tutulabilmesi için bu günün anlamlı olduğunu ifade eden vatandaş, bütçesinin yettiği ölçüde hediyeler de almaya başlamış bile.

 

 

 

VATANDAŞ NE DEDİ!!!!!!!

 

Jale Karayusufoğlu

 

“Kutlama yapmıyoruz”

 

Sevgililer günü denilince ilk akla gelen sevgi oluyor. Benim için sevgililer günü sevgiyi ifade eder. Ama o günü özel bir gün gibi kutlamayı sevmiyorum. Özellikle de sürpriz hediyelerden hiç hoşlanmıyorum. Eşim de ben de o sevgililer gününde özel bir kutlama yapmıyoruz. Artık bu tür şeyler alış verişin ön plana çıkarılması gibi oldu. İşte tüm bu nedenlerden dolayı para harcanarak alınan bir hediyeyi istemiyorum.

 

 

Taha Kaya

 

“Sevginin hatırlandığı özel bir gün”

 

Benim için sevgililer günü sevgilimle kutlayacağım özel bir gün. O gün mutlaka baş başa yemek yer, birbirimize hediyeler alırız. Sevgilimin olduğu her sene bu özel günü kutlarım. Önemli günlerin tümüne değer veriyorum. Ve sevgililer günü de mutlaka kutlanmalıdır. Tarafların birbirlerini sevdiğini hatırlatan güzel bir gün.

 

 

Hatice Almolla

 

“Önemli olan hatırlanmak”

 

Genelde sevgililer gününü kutlamaya çalışıyoruz. Ama son dönemlerde özellikle o kadar yoğun çalışıyoruz ki pek de fırsat bulamıyoruz. Çok da önemli değil gibi gözükse de insan sevdiğinden ufak bir hediye bekliyor. Aslında benim için önemli olan  maddi değer değil. Önemli olan hatırlanmak. Zaman içerisinde maddesel şeylerin anlamının olmadığını anlıyorsunuz. Zamanla kutlanması bile yeterli oluyor.

 

 

Mahmut Yavşan

 

“Evlilikte tüketmemek için hatırlanmalı”

 

Benim için sevgililer günü önemlidir. Hem sevginin hem de evliliğin yaşatılması için bu tür günler önemlidir. Evlilikte bir takım şeylerin tükenmemesi için eşlerin özel günlerde birbirlerini hatırlaması gerekli diye düşünüyorum. Ben her sene mutlaka hediyemi alırım. Sadece sevgililer günü değil, evlilik yıl dönümü, doğum günlerinde de eşime hediyesini alırım. Özel günler, özel anlarla yaşatılmalı. Bu sene sevgililer günü için eşimin çocukluk fotoğrafını bularak büyüttürdüm. Ardından da özel efektlerle çerçeveledim. O’nu mutlu edecek bir sürpriz olduğunu düşünüyorum.

 

 

Alev Kanat

 

“Yeni hediye istiyorum”

 

Benim için çok da önemli bir gün değil. Ama yine de hatırlanmak güzel. Eşimin hediyesi erken elime geçti. Bana sürpriz yapacaktı ama ben yaşanan bir aksilik yüzünden öğrendim. Buradan O’na mesaj veriyorum. Yeni bir hediye istiyorum…

 

 

Yahya Kılıç

 

“Kıymet bilinmeli”

 

Sevgili her zaman özel olmalı bence. Sevgililer günü de kutlanmalı. Sevgiliyle yaşanan her gün, her anın özel olması gerektiğini düşünüyorum. Sevgi ve sevgilinin kıymeti bilinmeli.

 

 

Abdulhalim Öztürk

 

“Hiç sevgilim olmadı”

 

Bu güne kadar hiç sevgilim olmadı. Eğer bir sevgilim olsaydı mutlaka bir hediye alırdım. O’na bütçemin yettiği ölçülerde alabileceğim en güzel hediyeyi alırdım.

 

 

 

Sertaç Aslan

 

“Özel günler paylaşılmalı”

 

Sevgililer günü kesinlikle özeldir. Özel bir gün de hatırlanmalı. Birlikte olmanın, sevgilinizle birlikte mutlu olmanın verdiği güzellikler mutlaka özel günlerde paylaşılmalı.

 

 

Cemal Bulanık

 

“Eşimi seviyorum”

Evliyim. Ama eşime her yıl sevgililer gününde hediye alırım. Bir çiçek ve yanında kesinlikle bir hediye alırım. Hatta O’na sürpriz yaparım. Buradan eşimi çok sevdiğimi söylemek istiyorum. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ