18 Kasım 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gün hemşirelerin
12 Mayıs 2011 Perşembe 11:05

Gün hemşirelerin

Dünya Hemşireler Günü bugün törenle kutlanacak; ama...

Dünya Hemşireler Günü bugün törenle kutlanacak. Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası, gün nedeniyle bugün saat 08.15’de ilk olarak Atatürk Büstü’ne çelenk koyacak.
 

Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası’ndan yapılan açıklamaya göre, Dünya Hemşireler Günü kutlama töreni ise Thallasaemia Konferans Salonu’nda bugün saat 10.30’da saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayacak.


Müzik dinletisinin ardından, açılış konuşmaları yer alacak. Açılışta sırasıyla, Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası Başkanı Oğuz Köse, Hemşirelik hizmetleri uzmanı İsmet Çoban, Sendikal Platform’un Sözcüsü Aslan Bıçaklı, GAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Bölüm Başkanı Dr. Torkan Hasheminia, YDÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Belkıs Karataş, DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hülya Harutoğlu, Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif, Başbakanı İrsen Küçük ve Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu konuşacak.
Daha sonra Havadis gazetesi köşe yazarı Hasan Hastürer, Haberdar gazetesi muhabiri Rana Sarro, Kıbrıs TV haber spikeri Ayşe Menekşeli ve Havadis gazetesi köşe yazarı Aral Moral’a basın ödülü verilecek.


Meslekte 25 yılını tamamlayan ve yıl içinde emekli olan üyelere plaket verilmesinin ardından tören tamamlanacak ve kokteyle geçilecek.
 

 


Köse: ‘Kara Gün’ olarak kutluyoruz


Öte yandan Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası Başkanı Oğuz Köse gün dolayısıyla yayınladığı mesajda, “UBP Hükümeti’nin kararttığı 12 Mayısı ‘Kara Gün’ olarak kutluyoruz” dedi.
Hemşireliğin kurucusu olan ve meslekte sevgi ve saygıyı ,şefkati benimseten Florance Nightingale‘in doğum günü olan 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü’nde ilk kez ülkedeki ve meslekteki sorunlar yumağı ve burukluğu içerisinde olduklarını kaydeden Köse, “Bizleri yönettiğini iddia edenlerin, bizleri anlamakta zorlandıklarının yanı sıra ,sağlık camiasından siyasal hayata gelmeleri ve buna rağmen bizleri anlamamaları, bizleri bir o kadar daha endişeye sevk etmektedir” dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ