14 Aralık 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google bloggerlara rüşvet verdi
06 Ocak 2012 Cuma 15:35

'Google bloggerlara rüşvet verdi'

Google'ın blog yazarlarına, Chrome'u öven yazılar yazmaları karşılığında para verdiği iddia ediliyor...

Google'ın kendi politikalarını ihlal ederek blog yazarlarına Chrome'u öven yazılar yazmaları karşılığında para verdiği iddia ediliyor.Google hakkında ortaya atılan son iddia, şirketi zor durumda bırakabilir. SEO Book'un raporunda, Google'ın reklamcılık firması Unruly'nin blog yazarlarına sponsor olduğu ve "Chrome'un küçük işletmeler için ne kadar faydalı olduğu" hakkında, Google tanıtıcı videolarla süslenen bol bol yazı yazmaları için para ödediği yani bir nevi "teşvik primi" verdiği söyleniyor.Google'ın bloglara sponsor olması belki anlaşılabilir ancak yazarların yazılarında Chrome'un indirme sitesine verdiği linklerin, sponsorluk sonucunda verildiğini anlamamız için "nofollow" olmaları gerekiyor oysa bazı linklerin nofollow olmadığı ortaya çıkmış.

 


KENDİNİ CEZALANDIRDI

Bu durumun yazarların hatasından kaynaklanabileceği de düşünülüyor ama Google sorunu şimdiden kendini cezalandırarak çözme yoluna gitti.İnternet devi, Chrome indirme sayfasının PageRank'ini, dün itibarı ile 0'a indirdi ve 60 gün boyunca düşük tutacağı sözünü verdi.NOFOLLOW NEDİR?

Nofollow, kullanıcı etkileşimli web sitelerindeki spamları engellemek için Google tarafından 2005'in başlarında geliştirilmiş bir etiket içi değişkendir. Nofollow ile bir siteye link verirseniz o linki Google görmez. Bir başka deyişle link yerine koymaz. Bu şekilde verilen linkler PageRank değerini etkilemez.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ