17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Gökdelen yapılmayacak”
23 Nisan 2011 Cumartesi 17:02

“Gökdelen yapılmayacak”

Girne Belediye Başkanı Bahadi'den gökdelene onay çıkmadı!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde Girne bölge ilkokullarından Alsancak, Lapta, Karşıyaka Merkez, Karaoğlanoğlu, Çatalköy, Hasan Cafer, British Academy ve 23 Nisan ilkokullarını temsil eden öğrenciler, Hasan Cafer İlkokul Müdürü Öner Günalp eşliğinde Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın’ı ziyaret etti.


 

Bahadi: Girne’ye gökdelen yapılmasına izin vermeyeceğim


“Girne Belediye Başkanı” görevini bu yıl Karşıyaka Merkez İlkokulu 5. Sınıf öğrencisi Yağmur Bahadi, Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın’dan sembolik olarak devraldı. Yağmur Bahadi, Aygın’ın yönelttiği “görev sürenizce Girne’ye ve Girne halkına ne gibi hizmetler yapacaksınız” sorusunu “Girne’ye gökdelen yapılmasına izin vermeyeceğim, engel olacağım. Çünkü ‘Gökdelenler, Girne’nin tarihi görüntüsünü ve çevresini bozar. Girne böyle çok daha güzel” şeklinde yanıtladı. Temsili belediye başkanı Yağmur Bahadi, arkadaşları tarafından kendisine yöneltilen çevre sorunları, yeşil alan, otopark, sokak köpekleri ve diğer konulardaki soruları yanıtladı, çözüm önerilerini söyledi.
 

 

Aygın’dan çocuklara çeşitli hediyeler


Aygın, çocuklarla çevre temizliği, hayvan barınağı, hayvan sevgisi konularında uzun süre sohbet etti.Aygın, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayarak, çocukları Girne Belediyesi’nde görmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi ve çocuklara çikolata ile meyve suyu ikram ederek, çeşitli hediyeler verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ