19 Kasım 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Girne’de uyuşturucu operasyonu!
16 Nisan 2011 Cumartesi 14:49

Girne’de uyuşturucu operasyonu!

Olayla bağlantılı 4 Nijerya uyruklu zanlı gözaltına alındı

Abbas ELMAS

 

Polisin uyuşturucuya karşı başarılı operasyonları sürüyor. Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik Ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’nin önceki gün düzenlediği operasyonda yaklaşık 20 gram Hintkeneviri türü olduğuna inanılan uyuşturucu madde ele geçirildi. Olayla bağlantılı Nijerya uyruklu Ifeangi Nwachukuw, Adulmalik Boloji Yakabu, Ndo Ojeitm Obeten ve Samuel Oluwote Akıntoye gözaltına alınarak dün yargı huzuruna çıkarıldı.

 

Mahkemede polis tarafından yapılan açıklamada, Girne’de bir eve düzenlenen operasyon sırasında Dematiede Rex Oruware adlı şahsın evin penceresinden atlayıp kaçtığının belirtilerek, 2 şahsın ise hala aranmakta olduğu kaydedildi.

 

Mahkemede olayla ilgili bulguları aktaran Narkotik Ve Kaçakçılığı Önleme Şube’sinde görevli polis çavuşu, narkotik ekiplerinin önceki gün Girne’de bir eve düzenledikleri operasyonda, zanlı Ifeangi Nwachukuw’u tasarrufunda şeffaf naylona sarılı beyaz kâğıt içinde yaklaşık 4 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyle tespit ederek gözaltına alıklarını ifade etti.

 

Bir kişi pencereden kaçtı

 

Zanlı hakkında yürütülen soruşturmada ise zanlının söz konusu maddeyi 70 TL karşılığında Dematiede Rex Oruware adlı şahıstan aldığını söylediğini kaydeden polis çavuşu, sözkonusu şahsın ikametgahına operasyon düzenlediklerini belirtti. Polis çavuşu, operasyon sırasında, Dematiede Rex Oruware adlı şahsın ikametgahın penceresinden atlayıp kaçtığını söyledi.

 

Evde bulunan Adulmalik Yakowu, Ndo N. Obetgeu ve Samuel O. Akintage adlı 3 Nijeryalıyı daha gözaltına aldıklarını anlatan polis, zanlıların huzurunda ikametgah içinde yapılan aramada tuvaletinde ve yüz havlusunda  hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde kırıntıları, evin balkon kısmında bulunan çöp kovasında da  11 paket ağızları yırtılmış içinde Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde kırıntıları bularak emare olarak zapt ettiklerini belirtti.

 

Her yerden uyuşturucu çıktı

 

Polis çavuşu, aramalar esnasında ise evin merdiven boşluğuna atılmış, ağzı yırtılmış paketlere benzeyen 4 adet yaklaşık 15 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde daha bulduklarını anlattı.

 

Olayla ilgili aranan 2 şahıs olduğunu belirten polis çavuşu , ikametgahın cam penceresinden atlayarak  kaçan Dematiede Rex Oruware adlı Nijeryalı’nın ise kısa bir süre önce uyuşturucu suçundan yargılanıp 50 TL para cezasına çarptırıldığını söyledi.

 

3 gün tutuklu kalacaklar

 

Zanlı 1’in gönüllü ifade verdiğini anlatan polis çavuşu, bu ifadenin teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğine, ayrıca aranan şahıslar olduğuna dikkat çekerek, zanlıların 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

 

Girne Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Melek Esendağlı ise olayın ciddiyetine dikkat çekerek, olayla ilgili yürütülen soruşturmanın selameti açısından zanlıların 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını emretti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ