16 Kasım 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Girne’de büyük final heyecanı!
25 Ağustos 2011 Perşembe 11:03

Girne’de büyük final heyecanı!

Festival, 60 kişilik dev ekibin Aziz Nesin'in unutulmaz eserini sahnelemesiyle sona erecek...

Adana Devlet Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu “Yaşar Ne Yaşar, Ne Yaşamaz” adlı tiyatro oyunu, Girne Amfi Tiyatro’da sahneleniyor.

 

Girne Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi’nden yapılan açıklamada;

 

I.Girne Kültür ve Sanat Festivali çerçevesinde; Adana Devlet Tiyatrosu tarafından Aziz Nesin’in unutulmaz eserinden sahneye uyarlanan “Yaşar Ne Yaşar, Ne Yaşamaz” adlı oyun 26 Ağustos 2011 Cuma günü Girne Amfi Tiyatro’da sahnelenecek.

 

 

60 kişilik dev kadro Girne’de

 

Aziz Nesin’in yazdığı, Ali Düşenkalkar’ın yönettiği oyunda, “bürokrasi ve kraldan çok kralcı olan bürokratlar ya da memurlar” üzerinden bürokrasi eleştirisi yapılıyor.

 

Ali Düşenkalkar’ın yönettiği, Savaş Özdemir, Raif Hikmet Çam, Murat Aslan, Hakan Elmasoğlu, Sema Öner Kelav gibi sanatçıların rol aldığı Aziz Nesin’in aynı adlı eserinden sahneye uyarlanan “Yaşar Ne Yaşar, Ne Yaşamaz” adlı oyun 60 kişilik dev kadrosuyla Girne Amfi Tiyatro’da sanatseverlerle buluşacak.

 

 

Biletler

 

Oyun biletleri, mesai saatlerinde Girne, Lefkoşa, Gazimağusa, Gönyeli ve Güzelyurt Belediyeleri Halkla İlişkiler Birimleri’nden, Girne Belediyesi Kültür Merkezi’nden, İstasyon Cafe’den, Cafe George’dan ve oyun akşamı Girne Amfi Tiyatro girişinden temin edilebilecek.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ