20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Girne sokakları renklendi
18 Nisan 2011 Pazartesi 12:23

Girne sokakları renklendi

1. Girne Turizm ve Kültür Festivali ile Girne’ye karnaval yaşatıldı

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), tarafından ilk kez düzenlenen ve Girne Belediyesi ile bölge otelleri, sivil toplum örgütleri ve çeşitli kuruluşların destek verdiği 1. Girne Turizm ve Kültür Festivali Girne’ye karnaval yaşatan Girne-GAÜ bütünleşme günü GAU-UNION Day Festival korteji ile devam etti.

 

GAÜ öğretim görevlileri, öğrenciler, folklor ekibi, Sahne Sanatları fakültesi dans grupları ve müzik grupları yanında GAÜ öğrenci kulüplerinden motosiklet kulübü, klasik otomobil kulübü, mehter takımı ile İngiliz Topluluğu dans grubunun gösterileri ile karnaval havasında geçen korteje Girne halkı ve turistler yoğun ilgi gösterdi.

 

Öner: “Girne tanınmaya başlandı”

GAÜ Rektörü Prof. Dr. Yıldırım Öner, festivalin ikinci gününün GAÜ-Girne Bütünleşme Günü olarak ilan edildiğini belirterek Girne kentinin GAÜ’nün kıtalararası kampüslerinin bulunduğu İngiltere, Singapur ve ABD’de tanınmaya başladığını ifade etti. Girne ve GAÜ’nün ortaklaşa bir sinerji yaratarak ülke tanıtımı ve turizmine önemli katkılar yapacak bilimsel, kültürel, sportif ve sanatsal etkinlikler ile festivalin devam ettiğini hatırlatan Öner, festival fikrini ortaya atan ve projenin hayata geçmesinde aktif rol oynayan GAÜ Yöneticiler Kurlulu Başkanı Serhat Akpınar başta olmak üzere destek veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

 

Mehmet Ali Erbil de korteje katıldı

 

Ziya Rızkı caddesi İndirim Şenliğinin de gerçekleştiği kortej yürüyüşünde ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil mehter takımı ile birlikte yürüyerek festival coşkusuna ortak oldu. Ziya Rızkı caddesi indirim şenliği programında çeşitli yarışmaların düzenlendiği festival kortejinde GAÜ öğretim görevlilerinin oyları ile “En İyi Vitrin”, En İyi Kokteyl” ve “En İyi Eğlence Mekanı” ödülleri verildi.

 

15-21 Nisan 2011 tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle devam edecek festival 18 Nisan 2011 bugün saat 12.00’de GAÜ, Kıbrıs Yerleşkesi Karmi Kampüs’te gerçekleşecek Okullararası Ulusal Poster Yarışması, saat 13.00’te KITOB ofisinde gerçekleşecek.

 

Okullar arası, Ulusal Turizm Proje Yarışması ve bugün saat 14.00’te GAÜ Karmi Kampus Millenium Kongre Salonunda gerçekleşecek. “Sürdürülebilir Turizm” konulu panel de düzenlenecek etkinlikler arasında.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ