15 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Girne ilaçlanıyor
01 Mayıs 2011 Pazar 19:00

Girne ilaçlanıyor

Sağlık Şubesi'nden, yaz sezonu öncesinde profosyonel ilaçlama

Girne Belediyesi Sağlık Şubesi yaklaşan yaz sezonu öncesinde; profesyonel ilaçlama ekipleriyle Belediye hudutlarında başlattığı ilaçlama çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.

 

Özellikle son yıllarda, çevre bilinci farkındalığının artması ile yapılan ilaçlama uygulamalarının niteliğinin de önem kazanması nedeniyle Girne Belediyesi, çevre ve doğa dostu biyolojik ve ekolojik ürünlerin kulllanımına daha çok ağırlık verdi.

 

Lavra, uçkun ve hamamböceği ile yapılan mücadelede; sivrisinek ve karasinek kontrolünde daha çok lavra ilaçlamasına ağırlık veriliyor. Lavra mücadele kapsamında kontrolsüz havuz ve su birikintileri, foseptik çukurları, dere yatakları başta olmak üzere sivrisinek üreme noktaları düzenli olarak ilaçlama programına dâhil edildi.

 

 

Yaz boyunca devam edecek

 

Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın ise halkın sağlığını ilgilendiren tüm konuların her zaman en önemli konu olduğunu vurgulayarak, Girne Belediye hudutları dâhilinde yaşam kalitesini arttırmaya ve sürekli geliştirmeye yönelik çalışmalara yoğunlukla devam edildiğini belirtti.

 

İlaçlama işleminin yaz boyu devam edeceğini söyleyen Başkan Aygın; tüm Dünyada artık uçkunla mücadelenin yerini lavra mücadelesinin aldığını ve lavra mücadelesinin de uzun bir süre önce Girne’de başlatıldığını ve yaz dönemi boyunca da devam edeceğini belirtti.

 

Aygın; “İlaçlama ekibi tarafından düzenli ilaçlama programı yapılarak şehrin her yerinin ilaçlanacağını, bu konuda halkımız tarafından bu konudaki uyarıları dikkate alacağımızı şimdiden belirtmek isteriz” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ