17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gerekli uyarıyı yaptım
01 Şubat 2013 Cuma 11:34

"Gerekli uyarıyı yaptım"

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinde yaşanan krizleri değerlendirdi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinde yaşanan krizleri değerlendirmek üzere dün il başkanları ile bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, il başkanlarından “yerel siyaseti canlandırmalarını” isterken “Vatandaşla daha sıkı temas içinde olun. Türkiye zor bir dönemden geçiyor. Medyanın sesi kesildi, bu noktada vatandaşla birebir ilişki içinde olmak sizin göreviniz. Her biriniz tek tek vatandaşla irtibat halinde olacaksınız, olmalısınız. Halk CHP’yi medyadan değil sizden öğrenmeli” dedi.


Hergün istifa geliyor!...

Toplantının basına kapalı bölümünde CHP’de Aygün’ün Sakine Cansız’ın ailesine taziyeye gitmesi ve “Ege’de Rumlara etnik temizlik yapıldı” sözleri ile İzmir milletvekili Birgül Ayman Güler’in “Türk Ulusuyla Kürt Milliyetini eş, eşit gördüremezsiniz” sözlerinin ardından başlayan kriz de ele alındı. Özellikle Doğu ve Güneydoğu’dan gelen il başkanlarının ellerindeki dosyaları gösterip, Güler’in sözlerini eleştirdi. İl başkanlarının “Son bir haftada neredeyse her gün istifalar geliyor. Sayı yüzleri buldu... Bölgede siyaset yapamıyoruz. Bu noktada grup toplantısında bu anlayışı mahkum etmenizi isterdik. Bu anlayış mahkum edilmezse, CHP bölgede yapacağı siyasette daha da zorlanacaktır. Milletvekilimiz bu açıklamaları düzeltmek yerine hergün bir TV kanalında bu konuyu savunmaya devam ediyor. Konuştukça da bize yeni istifalar geliyor” isyanında bulunduğu bildirildi.Bazı il başkanları ise Güler’in sözlerinin yanlış anlaşıldığını, bunun vatandaşlara doğru anlatılması gerektiğini savundu. Toplantıda Hüseyin Aygün’ün de eleştirildiği öğrenildi.Birlik olma günü

CHP liderinin, Güler ve Aygün ile ilgili eleştirilere, “Ben gereken açıklamaları yaptım. Bazı medya organlarında bu konuda bilinçli bir çarpıtma var. Biz biliyoruz ki talimat gitti ve CHP karıştırılıyor. Bunun için sizlerin de dikkatli olması lazım. Ben gereken uyarıları milletvekillerimize yaptım. Gün birlik olma günüdür. Bunun için en büyük görevlerden biri de sizlere düşüyor” dediği bildirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ