17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Geniş ekranlı iphone 5 konsept tasarımları
12 Nisan 2012 Perşembe 10:40

Geniş ekranlı iphone 5 konsept tasarımları

Apple tutkunları ve teknoloji severler tarafından en çok konuşulan şey

iPhone 4s ve 3. Nesil ipadin piyasa çıkmasının ardından Apple tutkunları ve teknoloji severler tarafından en çok konuşulan şey; iPhone 5 'in piyasaya çıkış tarihi söylentileri oldu. iPhone 5 'in piyasaya çıkması beklenirken meraklı kullanıcılar da çeşitli konsept tasarımlar hazırlamasına imza atıyorlar. Yeni konsept tasarım, oldukça cidden dikkat çekici.

01_d.png.jpg

Son derece meraklı olan, Apple ' yakından takip eden ve hayal güçlerinin oldukça güçlü olduğunu düşündüğümüz Apple severlerin, yeni Apple ürünleri çıkmadan önce birbirinden ilginç konsept tasarımlar hazırladığını görüyoruz. En son yayınlanan yeni iPhone konsepti de, bunlardan biri. Oldukça dikkat çeken bu tasarımlar aynı zamanda kullanıcılar tarafından yeni ürünlerde gelmesi istenilen özellikleri de özetliyor.

 

02_d.png.jpg

Bazı kullanıcılar tarafından istenilen özelliklerin başında daha büyük ekran boyutu, bu konseptte vurgulanmış. Ekranın daha geniş olmasıyla birlikte iOS görünümü de geliştirilmiş ve artık menüde, bir sıra üzerinde 5 tane ikon yer alabileceği bir tasarım görülüyor. Ana sayfa tuşu ise, ekranın içine, altta sabit duran ikonların arasına yerleştirilmiş.

06_d.png.jpg

 

Konseptin alüminyum çerçevesinin kenarlarına, LED aydınlatmalar konularak bildirimlerin renkli ışıklarla vurgulanması amaçlanmış. Böylece yeni tasarımda cihaz, daha da dikkat çekici bir hale gelmiş. Arka tarafı ise, Apple'ın asla yapmayacağı bir şekilde, çıkıntılı olarak tasarlanmış. Sadeliği ile bilinen Apple'ın böyle bir tasarıma gitmeyeceği kesin olsa da, göze hoş göründüğünü söyleyebiliriz. Arkada, alt tarafta yer alan iki hoparlör ızgarasından da, konsepti hazırlayan kullanıcının iPhone'un hoparlöründen pek de memnun olmadığını ortaya koyuyor. Daha büyük hoparlör, daha yüksek ses isteğini vurgular nitelikte...

07_d.png.jpg

LED'lerin kontrolü için kullanılacak özel bir uygulama geliştirmeyi de ihmal etmemiş tasarımcı.
Sizin de benzer çizimleriniz ve tasarımlarınız var mı?

08_d.png.jpg

Teknokulis

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ