23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gençlerin şöleni başladı
13 Ağustos 2011 Cumartesi 14:11

Gençlerin şöleni başladı

İşte HAS-DER'in düzenlediği “5. Lefkoşa Gençlik Günleri”nin programı:

Halk Sanatları Vakfı (HAS-DER) Gençlik Kulübü’nün bu yıl 5’incisini düzenlediği “Lefkoşa Gençlik Günleri” başladı.


HASDER yetkilileri, dün saat 10.00’da Golden Tulip Otel’de tanıtım toplantısı düzenleyerek 19 Ağustos Cuma’ya kadar sürecek 5. Lefkoşa Gençlik Günleri hakkında bilgi verdi.


Toplantıda ilk konuşmayı yapan HASDER Başkanı Ali Nebih’in ardından HASDER Gençlik Kulübü sorumlusu Ferhun Faruk 5. Lefkoşa Gençlik Günleri programını açıkladı.

 Nebih: Gençlere büyük görevler düşüyor


HASDER Başkanı Ali Nebih, toplumların aktif ve motive edici kesiminin gençler olduğunu belirterek, gençlere çok büyük görevler düştüğünü söyledi.
 

 

Söz hakkı tanımayı uygun bulduk”


Vatan için ölenlerin de, en güzel aşkları yaşayanların, ekonomik krizlerden en çok etkilenenlerin de hep gençler olduğunu kaydeden Nebih, gençlere yeteri kadar önem verildiğini göremedikleri için gençlere HASDER çatısı altında söz hakkı tanımayı uygun bularak HASDER Gençlik Kulübünü kurduklarını belirtti.
 

 


Program


5. Lefkoşa Gençlik Günleri etkinlikleri, dün saat 12.00’de “Gönüllülük Faaliyetlerinin Önemi ve Kazandırdıkları” konusunun tartışılacağı “Yuvarlak Masa Toplantısı”yla başladı.
 

Küçük Kaymaklı’daki HASDER Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda Adalı Gençlik, Genç Vizyon, Kıbrıs Gençlik Platformu, Genç Folk-Der ve HASDER’li gençler bildirilerini görüşlerini paylaştı.

 

 

“Basketbol turnuvası”


Hafta sonu “İsdirit-bol” isimli Hundai Asok Basketbol Turnuvası gerçekleştirilecek. bugün ve yarın, saat 18.00’de Asok Plaza’da yer alacak müsabakalarda 4 kişiden oluşan takımlar mücadele edecek. Küçükler, Yıldızlar, Gençler ve Büyükler kategorilerinden yapılacak müsabakalar sonucunda 1. ve 2. gelen takımlara Asok tarafından para ödülü verilecek.

 “Zibilsiz” sloganıyla çevre temizliği


Bu yıl ilk kez gençlerin çevre duyarlılığını artırmak amacıyla Lefkoşa Türk Belediyesi işbirliğiyle çevre temizliği ve fidan dikme etkinliği de düzenlendi. Etkinlik, Pazartesi günü saat 09.00’da Kumsal Parkı’nda “zibilSiz” sloganıyla gerçekleştirilecek.
 

 


“Gızlar sahaya çıkarsa”

Lefkoşa Gençlik Günleri’nin geleneksel etkinliklerinden “Gızlar Sahaya Çıkarsa” bayanlar futbol turnuvası Pazartesi akşamı saat 18:00’de Ortaköy’deki Levent Koleji halı sahasında yer alacak.

 Velesbitnan surlariçi turu”


“Velesbitnan Surlariçi Turu” adlı “hazine avı şeklindeki bisiklet rallisi” ise, 16 Ağustos Salı saat 18.00’de Selimiye Meydanı’ndaki HAS-DER Halk Sanatları Enstitüsü’nde başlayacak. İkişer kişilik takımlar halinde yarışacak katılımcılara Lefkoşa’nın tarihi mekanlarını tanıtmak amacıyla düzenlenen yarış, aynı noktada sona erecek.

 

 

Diğer etkinlikler

 

16 Ağustos Salı günü Latin Gecesi düzenlenecek. Gecede, LTB Latin Orkestrası, Salsa Beats, Latino Ola, Face to Face, Ada Tango ve setleriyle DJ Salsero yer alacak.


Etkinlikler çerçevesinde 17 Ağustos Çarşamba günü saat 15.00’de HAS-DER lokalinde Avrupa Komisyonu Kıbrıs Temsilciliği işbirliğinde ve Yrd. Doç. Dr Müge Beidoğlu yönetiminde “Gönüllü Yönetimi ve Gönüllülük Psikolojisi” konulu bir atölye çalışması düzenlenecek.


Aynı gün saat 20.00’de ise “Kıbrıs Gecesi” yapılacak. Gecede, Lefkoşa Belediye Orkestrası, Dance For Peace, HASDER Halk Dansları ekibi ve HGK Akustik, şarkı ve danslarıyla yer alacak.


18 Ağustos Perşembe akşamı saat 20.00’de Sancılı İnek, Emre Pehlivan, Grup MAT, Rock Corn ve Mucician Girls sahne alacak.


Etkinlikler, 19 Ağustos Cuma akşamı sahne üstü etkinlikleri ve ödül töreniyle tamamlanacak. Etkinlik süresince, genç fotoğraf sanatçılarının fotoğraf sergisi de izlenebilecek.


Lefkoşa Gençlik Günleri hakkında daha fazla bilgi almak isteyenler, www.hasder.org veya www.facebook.com/hasdergenclikklb.hasderyouthclb adreslerini ziyaret edebilir.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ