19 Kasım 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gençlere muhteşem fırsat
29 Nisan 2011 Cuma 14:04

Gençlere muhteşem fırsat

KKTCELL'den gençlere iletişim ve teknoloji sektöründe deneyim fırsatı

“Kuzey Kıbrıs Turkcell’li Yaşam Seminerleri” üniversitelerde başladı…


 

  • Kuzey Kıbrıs Turkcell, KKTC’deki nitelikli insan kaynağının geliştirilmesi amacıyla uygulamaya koyduğu "Gençlik Projesi"ni üniversitelerde tanıtmaya başladı.

  • Düzenlenen bu programda özellikle KKTC gençlerine öncülük verilerek nitelikli iş gücünü Kuzey Kıbrıs Turkcell bünyesine kazandırmak hedefleniyor.
     

Kuzey Kıbrıs Turkcell, KKTC’deki nitelikli insan kaynağının geliştirilmesi amacıyla ‘üniversite-sanayi’ işbirliği kapsamında uygulamaya başlattığı ve bu yıl 2'ncisini düzenlediği gençlik projesini üniversitelerde tanıtmaya başladı. ‘KKTCell’li Yaşam Semineri’ adı altındaki seminerlerin ilki ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü’nde 27 Nisan 2011 Çarşamba günü 18.00’da gerçekleşti.


Nitelikli iş gücünün  Kıbrıs’ta konumlanmasına destek olmak  amacıyla düzenlenen bu çalışmada özellikle KKTC vatandaşlarına öncülük verilerek nitelikli iş gücünü KKTCELL bünyesine kazandırmak hedefleniyor.


Bu amaçla öğrencilere KKTCELL'i tanıtmanın yanı sıra, yeni teknolojiler hakkında da bilgi veriliyor.


Staj ve yarı zamanlı çalışma süreçleriyle de ilgili öğrencilerin bilgi sahibi yapıldığı “KKTCELL'li Yaşam Semineri” yoğun ilgi gördü.

 

 

Dünyada 3'üncü


ODTÜ Genç Girişimciler Topluluğunun ev sahipliğinde gerçekleşen dünkü seminerde ilk sunumu yapan Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Çağlar Uzunali ‘KKTCELL’li Yaşam’ başlığı altında mobil teknolojinin bugünü ve geleceği ile Kuzey Kıbrıs Turkcell’in hayatımıza kattığı yeni teknolojiler, servisler ve kolaylıklar ile ilgili geniş bilgi verdi.


Ardından söz alan Servis Geliştirme ve Operasyon Bölüm Yöneticisi Alp Ağcataş, teknolojinin önlenemez gelişmesi ile ilgili global bilgileri verirken, dünyanın internet ile ne şekilde geliştiği ve Turkcell’in bu teknolojilerdeki rolünü anlattı.


Radyo ve Transport Şebeke Bölüm Yöneticisi Alper Çelik sunumunda Mobil Broadband gelişimi ile Turkcell’in Yüksek Hızlarda veri aktarımında(HSDPA) dünyada 3'üncü firma olduğuna vurgu yaptı. Çelik, 3G’de sonraki teknoloji olan LTE teknolojileri ile ilgili bilgileri de öğrencilerle paylaştı.
Son olarak İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Tuba Kara, "KKTCELL’li olmak" başlıklı sunumunda Kuzey Kıbrıs Turkcell’in genç, dinamik çalışan profili ve insana yapılan yatırımlarından detaylar verdi.


İşe alım süreçleri ile ilgili bilgi de veren Kara, Kuzey Kıbrıs Turkcell’in gençlere sunulan gelişim programını detayları ile anlattı.


‘Kuzey Kıbrıs Turkcell’li Yaşam Seminerleri’ 29 Nisan 2011 Cuma günü DAÜ Mavi Salonda saat 14.30’da devam edecek.

 

ÖĞRENCİLER NE DEDİ?

 

Ali Varol (ODTÜ Genç Girişimciler Topluluğu Başkanı)

 

"Program kapsamında Kuzey Kıbrıs Turkcell ile birlikteydik. Birçok öğrenci Kuzey Kıbrıs Turkcell ile tanışma fırsatı buldu. Verimli bir program oldu, Kuzey Kıbrıs Turkcell yetkilileri bize iş fırsatlarını anlattı, şirketin ve sektörün son durumunu paylaştı. Kuzey Kıbrıs Turkcell’e bu önemli sunum için teşekkür etmek isterim."

 

 

Gamze Koç (ODTÜ K.K Kampüsü Elektrik Elektronik 4. Sınıf Öğrenci)

 

"Bugün Kuzey Kıbrıs Turkcell’in bize önemli, tam anlamıyla ders niteliğinde bir sunumu oldu. Gayet bilgi vericiydi. İnsan Kaynakları ve teknolojilerinden söz ettiler. Şahsen mühendis olduğum için gayet bilgi verici buldum. Çok başarılıydı..."

 

 

Metehan Akçeal (ODTÜ KKKampüsü Makine Mühendisi Öğrencisi)

 

"Program çok iyiydi. Diğer katıldığım programlara göre çok daha eğlenceliydi. Sunumların ardından sürpriz mesajlar cep telefonumuza geldi. Bizlere hediye verilmesi çok hoştu. Mesajı okuduğumda 180 kontör kazandığımı öğrendim. Bütün Kuzey Kıbrıs Turkcell çalışanlarına tekrardan teşekkür ederim."

 

Murat Serttaş (ODTÜ KKKampüsü İşletme 1. Sınıf Öğrenci)

 

"Burada Kuzey Kıbrıs Turkcell’in yaptığı seminer çok bilgilendiriciydi ve gayet memnun kaldık. Turkcell hakkında geniş bilgiye sahip olduk. İlerde kariyer anlamında Turkcell’de çalışmak konusunda çok olumlu fikirlerimiz oldu."

 

 

Melis Tutan (Siyaset Bilimi 2. Sınıf Öğrencisi)

 

"Seminer gayet iyi ve etkiliydi. Staj imkanları açısından da gayet avantajları olduğunu öğrendik. Böyle bir program hazırladığı için ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu Genç Girişimcilik Topluluğuna ve Kuzey Kıbrıs Turkcell’e çok teşekkür ederiz."

 

 

***************************

 

Gençlere Kuzey Kıbrıs Turkcell ne sunuyor?

 

Kuzey Kıbrıs Turkcell başarılı ve potansiyeli yüksek üniversite öğrencilerini, iş hayatına hızla hazırlamak ve kariyer yollarında fark yaratabilmek amacıyla bir staj programı uyguluyor. Staj-yarı zamanlı çalışma-yeni mezun istihdam sürecini kapsayan ve destekleyici eğitim programlarıyla gençlerin profesyonel yaşam, iş alanları, şirketler ve pozisyonlarla ilgili bilinçlerini arttırmayı, bakış açılarını genişletmeyi hedefleyen bir programdır. Programı başvuruları bu yıl Mart – Mayıs aylarında gerçekleşiyor. Tüm üniversite öğrencilerine açık olduğu başvurular sadece kariyer.net sitesi üzerinden yapılıyor. Programa, üniversitelerin tüm bölümlerinden başvurabilmektedir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ