19 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gençler yaşlıları unutmadı
04 Nisan 2011 Pazartesi 18:57

Gençler yaşlıları unutmadı

Yaşlılara küçük hediyeler verilerek nazar boncukları takıldı

Gençlik Dairesi Yaşlılar Haftası kapsamında başlattığı yaşlılara yönelik aktivite ve ziyaretlerini hafta sonu da devam ettirdi…

 

Geçitkale ve Sütlücede gerçekleşen etkinliklerde, Gençlik Dairesine bağlı Geçitkale Gençlik Merkezi ve Sütlüce Gençlik Merkezi’nde oluşturulan gençler ve veli komiteleriyle birlikte Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu da yer aldı.

Merkezlere getirilen bölge yaşlılarına yiyecek ve içecek ikramlarında bulunulurken, küçük hediyeler verilerek nazar boncukları takıldı.

 

Evelere de gidildi

Merkezlere bağlı halk dansları ekibi elemanlarının oyunlarıyla eğlenen yaşlılar, gitar eşliğinde söylenen şarkılarla güzel bir hafta sonu geçirdiler.

Merkezlere gelemeyecek durumda olan yaşlıların evlerine de tek tek giderek ziyarette bulunan Daire Müdürü Eroğlu ve veli komiteleri, verdikleri hediyelerle yaşlıları sevindirdiler.

 

“Sosyalleştirmek istiyoruz”

Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu yaptığı kısa konuşmada daire olarak görevlerinin gençlere sadece halk danslarında olanak sağlamak değil, onları zararlı ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve etkinliklerle onları sosyal birer genç yapmak olduğunu vurguladı.

 

“Kurultaydan sonra devam edeceğiz”

Yaşlılara düzenlenen ziyaret ve aktivitelerin de gençlere katkı sağlayarak, büyüklerinin önemini bir kez daha benimsemelerini sağladığını kaydeden Eroğlu, kimsenin genç kalmayacağını ve bir gün yaşlanarak daha fazla ilgi isteyeceğini söyledi.

Eroğlu, yaşlılar haftasında başlattıkları etkinliklerin ardından 4. Gençlik Kurultayı sebebiyle ara verdiklerini belirterek, kurultayın ardından ziyaretleri yeniden başlattıklarını da vurguladı. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ