22 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gençler coştu, coşturdu
30 Nisan 2011 Cumartesi 14:18

Gençler coştu, coşturdu

2. Liselerarası Orkestralar Şöleni, Atatürk Spor Salonu’nda tamamlandı

Gençlik Dairesi tarafından bu yıl 2’incisi düzenlenen Okul orkestralarının performanslarının sergilendiği şölene Türk Maarif Koleji, Kurtuluş Lisesi, Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi, Dr. Fazıl Küçük Lisesi, Lapta Yavuzlar Lisesi, Lefkoşa Türk Lisesi, Girne Amerikan Koleji, 20 Temmuz Lisesi, Haydarpaşa Ticaret Lisesi, 19 Mayıs Koleji, Cengiz Topel Endüstri Meslek Lisesi, Doğu Akdeniz Koleji, Polatpaşa Lisesi, Erenköy Lisesi, Namık Kemal Lisesi, Bülent Ecevit Anadolu Lisesi ve Levent Koleji katıldı.

 



“Kıbrıs Türk genci kendini bir kez daha gösterdi”

 

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, şölende yaptığı konuşmada, Kıbrıs Türk gençliğinin kendisini bir kez daha gösterdiğini dile getirerek, tüm aileler ve yetiştiricilerine teşekkür etti. Dürüst, Gençlik Dairsi Müdürü Gencay Eroğlu ve daire personelini de kutlayarak, gençlere çok güzel bir etkinlik sunulduğunu, gençlerin de bunu değerlendirerek harika performanslar ortaya koyduğunu söyledi. Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu da, iki gün süreyle sahneye çıkarak hazırladıkları müzik parçalarını seslendiren gençlerin tümünün başarılı olduğunu söyledi.

 



“Gençler zararlı alışkanlıklar yerine böyle güzellikler içinde yer almalı”


Gençlik Dairsi Müdürü Gencay Eroğlu da, gençlerin zararlı alışkanlıklar yerine bu tür güzel aktivitelerin içinde yar almalarının önemine dikkat çekerek, katılımcı tüm okul, öğrenci, öğretmen ve idarecileri kutladı. 2’inci Liselerarası Orkestralar Şöleni, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst ile Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu’nun katılımcı gruplara ödüllerini vermesiyle sona erdi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ